Kapitalne widowisko w Zgorzelcu! PGE Turów pokonał Energę Czarnych

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  /
WP SportoweFakty / /

W jedynym niedzielnym meczu 6. kolejki PLK PGE Turów Zgorzelec po emocjonującej końcówce pokonał Energę Czarnych Słupsk 83:81. Punkty na wagę zwycięstwa zdobył Kirk Archibeque.

Świetne widowisko w niedzielnym meczu 6. kolejki PLK. Dwie ekipy z czołówki walczyły do ostatnich sekund o zwycięstwo - stalowe nerwy na linii rzutów wolnych miał Justin Jackson, lecz ostatecznie zwycięstwo przypadło gospodarzom. Cenne punkty w decydujących fragmentach trafiał Michał Michalak, lecz prawdziwym bohaterem został Kirk Archibeque. Amerykański podkoszowy na siedem sekund przed końcem zebrał bezpańską piłkę pod koszem i chwilę potem umieścił ją w koszu Czarnych. Goście nie byli już w stanie odpowiedzieć - trójka Blassingame'a nie doszła już celu.

Choć PGE Turów przebywał na prowadzeniu przez 27 minut, mecz w Zgorzelcu był niezwykle wyrównany. 15 zmian prowadzenia i dziewięć remisów to efekt niezwykle zaciętej drugiej połowie. Jeszcze w pierwszej połowie podopieczni Mathiasa Fischera mieli 12 punktów więcej od słupszczan, lecz z każdą kolejną minutą mecz się wyrównywał.

Team Stelmahersa wrócił do gry dzięki bardzo dobrej grze podkoszowych. Duet Jackson-David Kravish zdobył aż 14 punktów w drugiej kwarcie, dzięki czemu rezultat na tablicy wyników oscylował wokół remisu. Po przerwie już żadnej ekipie nie udało się odjechać rywalowi.

Prowadzenie zmieniało się bardzo szybko - po trójkach Surmacza i Cesnauskisa, Czarni chwilowo mieli więcej punktów od Turowa, lecz odpowiadał Tweety Carter czy Michalak. W czwartej odsłonie niespodziewanie ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Chavaughn Lewis, który wywalczył 15 punktów. Czarni walczyli lecz zabrakło im kropki nad "i", którą postawili miejscowi.

Archibeque z 19 punktami, 13 zbiórkami i trzema blokami był graczem meczu. Michalak dołożył 16 oczek, z kolei Carter 15 i sześć asyst. Kravish dla ECS wywalczył 19 punktów, trzy mniej miał Jackson. Jerel Blassingame choć rozdał siedem asyst (świetna współpraca z wysokimi w drugiej kwarcie), to miał 0/5 z gry.

PGE Turów występował w tym meczu bez Davida Jacksona, jednego z liderów zgorzelczan. Amerykanin z powodu urazu uda pauzował, kręcąc jedynie kilometry na rowerku stacjonarnym za ławką rezerwowych.

PGE Turów Zgorzelec - Energa Czarni Słupsk 83:81 (25:18, 14:20, 18:17, 24:25)

Turów: Kirk Archibeque 19, Michał Michalak 16, Tweety Carter 15, Denis Ikowlew 11, Bartosz Bochno 10, Mateusz Kostrzewski 7, Kacper Borowski 5, Denzell Erves 0, Michael Gospodarek 0.

Czarni: David Kravish 19, Justin Jackson 16, Chavaughn Lewis 15, Marcus Ginyard 11, Mantas Cesnauskis 8, Łukasz Seweryn 5, Grzegorz Surmacz 5, Jerel Blassingame 2, Piotr Dąbrowski 0.