Hiszpania: jak wypadli Polacy?

Adam Waczyński i Tomasz Gielo w niedzielę rozegrali kolejne spotkania w obecnym sezonie. Lepiej wypadł ten pierwszy, którego Unicaja Malaga wygrała z Dominion Bilbao Basket 85:64.

Karol Wasiek
Adam Waczyński drugi rok z rzędu kapitanem reprezentacji Polski PAP/EPA / Tytus Żmijewski / Adam Waczyński drugi rok z rzędu kapitanem reprezentacji Polski
W weekend odbyła się ósma kolejka ACB. Ze zwycięstwa cieszył się Adam Waczyński, którego Unicaja Malaga nadspodziewanie łatwo pokonała na własnym parkiecie Dominion Bilbao Basket 85:64. Polak na parkiecie spędził 19 minut. W tym czasie "Waca" zdobył osiem punktów, trafiając 3 z 10 rzutów. Do swojego dorobku dołożył cztery zbiórki.

Gorycz porażki musiał przełknąć Tomasz Gielo. Jego Divina Seguros Joventut Badalona przegrała na wyjeździe z MMT Estudiantesem. "Studenci z Madrytu" wygrali 83:71. Polak na parkiecie w ciągu 14 minut zdobył cztery punkty (1/2 za dwa, 2/2 za jeden).

W tabeli wyżej jest Unicaja Malaga, która z bilansem 5:3 zajmuje siódme miejsce. Ekipa z Badalony jest na 14. lokacie (2:6). Liderem jest Real Madryt.

Czy Unicaja Malaga zdobędzie medal w tym sezonie?