BCL: Banvit pokonał niepokonanych, Kulig jednym z najlepszych w zespole

Banvit BC w piątej kolejce Basketball Champions League pokonał francuski team AS Monaco (79:65), który do tej pory nie doznał goryczy porażki. Duży udział w triumfie miał reprezentant Polski Damian Kulig.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Facebook

AS Monaco na gorący turecki teren przyjechał jako niepokonany. Podopieczni Saso Filipovskiego mieli ogromną ochotę na odebranie tego miana rywalom i ostatecznie ta sztuka im się udała. Niemały udział w tym miał nasz reprezentant Damian Kulig.

Wtorkowy mecz lepiej rozpoczął team z Monako, jednak z biegiem czasu inicjatywę przejął Banvit, który ostatecznie wygrał 79:65.

Kulig tradycyjnie rozpoczął spotkanie z ławki, jednak miał swój duży udział w pokonaniu francuskiego teamu. Na parkiecie spędził 17 minut, a w tym czasie zaliczył 9 punktów (3/7 z gry i 3/5 z linii rzutów wolnych), 8 zbiórek, 3 bloki i dwie straty.

Polak był trzecim strzelcem swojego zespołu i najlepiej zbierającym Banvitu.

Wśród pokonanych pokazał się Dee Bost. Były zawodnik Stelmetu BC Zielona Góra i MVP ostatnich finałów PLK spędził na parkiecie niemal 20 minut, a w tym czasie zaliczył 6 punktów, 3 asysty i dwie straty. Amerykański rzucający wykorzystał zaledwie 2 z 8 oddanych rzutów z gry.

Po tej wygranej Banvit BC legitymuje się bilansem 4 zwycięstw i jednej porażki. Dokładnie taki sam ma po wtorkowym spotkaniu AS Monaco.

ZOBACZ WIDEO Łukasz Teodorczyk: Brakowało trochę zgrania (źródło: TVP SA)
Czy Banvit BC wygra swoją grupę eliminacyjną?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×