NCAA: Przemysław Karnowski znów zwycięski

W piątek w nocy na parkietach uniwersyteckiej ligi NCAA zobaczyliśmy zespoły trzech Polaków. Niestety tylko jeden z nich mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Stanisław Grabowski
Getty Images / William Mancebo
Gonzaga Bulldogs odnieśli piątą wygraną w bieżących rozgrywkach NCAA pokonując tym razem uczelnię Florida Gators 77:72. Do przerwy zespół Przemysława Karnowskiego przegrywał 32:37. Polski center w ciągu 19 minut gry zanotował na swoim koncie 6 punktów (3/7 za 2, 0/1 za 1), 5 zbiórek, 2 asysty, przechwyt, blok. Niestety też popełnił pięć przewinień osobistych co miało skutek na długość jego gry. 18 "oczek: dla Gonzagi dołożył Josh Perkins, a 16 Johnathan Williams.

West Virginia Mountaineers ponieśli pierwszą porażkę ulegając w starciu z Temple 77:81, a Maciej Bender nie pojawił się ani na chwilę na parkiecie.

Podobnie Cal Poly Mustangs, w szeregach których jest Jakub Nizioł przegrała z uczelnią UIC Flames 71:84. Polski debiutant również nie dostał szansy na zaprezentowanie swoich umiejętności.

Czy Przemysław Karnowski ma szanse na angaż w NBA?