Kolejna ofiara Twardych Pierników! Polski Cukier rozbił beniaminka

Nie było spodziewanych emocji w starciu Miasto Szkła Krosno z Polskim Cukrem Toruń. Niepokonany lider Polskiej Ligi Koszykówki pewnie triumfował na parkiecie beniaminka 88:59.

Jacek Konsek
PAP / Darek Delmanowicz

Takiego lania w najwyższej klasie rozgrywkowej Miasto Szkła Krosno nie miało. Bardzo dobrze spisujący się do tej pory beniaminek nie miał nic do powiedzenia w starciu z rewelacją rozgrywek - Polskim Cukrem Toruń. Goście wygrali ósmy mecz z rzędu w PLK, głównie dzięki niesamowitej trzeciej kwarcie - wygranej aż 28:10.

To właśnie ta część ostatecznie zakończyła emocje w sobotnim spotkaniu. Strzelaninę w tej kwarcie rozpoczął Obie Trotter, który zdobył dziewięć z pierwszych 11 punktów torunian. Amerykanin był najlepszym graczem meczu, notując w sumie 18 punktów, siedem zbiórek i cztery asysty.

Twarde Pierniki wygrały trzecią część różnicą 18 punktów, a w czwartej odsłonie miały nawet 35 oczek więcej od rywala! Ekipa trenera Winncikiego nie miała tego dnia słabych punktów i dominowała nad beniaminkiem bardzo pewnie. 13 punktów, sześć zbiórek i cztery asysty dołożył Łukasz Wiśniewski.

Gospodarze rozpoczęli mecz od stanu 4:17, lecz potrafili wrócić do gry. Na początku drugiej kwarty prowadzili przez chwilę 27:24, jednak nie trwało to zbyt długo. Słaba skuteczność i brak pomysłu na grę w ofensywie zbyt aż nadto widoczne. Z każdą kolejną minutą do głosu zaczęli dochodzić goście.

W zespole z Krosna zawiedli liderzy. Chris Czerapowicz zdobył tylko 11 punktów i rozegrał jedno z najsłabszych spotkań w tym sezonie. Po przerwie kompletnie niewidoczny był Royce Woolridge, z kolei Kareem Maddox miał zaledwie dwa oczka i 1/5 z gry. Cały zespół rzucał poniżej 40 proc. skuteczności - wówczas nie ma możliwości, aby ograć tak solidny zespół jak Polski Cukier Toruń.

Twarde Pierniki z bilansem 8-0 są niekwestionowanym liderem Polskiej Ligi Koszykówki. Torunianie aż pięć zwycięstw odnieśli poza własną halą. W następnej kolejce czeka ich kolejna trudna przeprawa - rywalizacja z Energą Czarnymi Słupsk.

Miasto Szkła Krosno - Polski Cukier Toruń 59:88 (19:22, 14:20, 10:28, 16:18)

Miasto Szkła: Chris Czerapowicz 11, Royce Woolridge 9, Dariusz Oczkowicz 9, Dariusz Wyka 9, Jakub Dłuski 8, Dawid Bręk 5, Kareem Maddox 2, Patryk Pełka 2, Filip Małgorzaciak 2, Seid Hajrić 2.

Polski Cukier: Obie Trotter 18, Łukasz Wiśniewski 13, Jure Skifić 11, Kyle Weaver 10, Krzysztof Sulima 9, Tomasz Śnieg 8, Aleks Perka 7, Bartosz Diduszko 6, Maksym Sanduł 4, Kamil Michalski 2.