Liderzy bez strat - wyniki XXIII kolejki spotkań w koszykarkiej II lidze

Tylko trzy kolejki do końca rundy zasadniczej pozostały do rozegrania koszykarzom w II lidze. W sobotę i niedzielę odbyła się 23 kolejka spotkań, podczas której nie zabrakło ciekawych rezultatów.

Grupa A:

Tutaj zdecydowanie największą niespodziankę sprawili młodzi koszykarze z Sopotu, którzy na własnym parkiecie pokonali silnego beniaminka z Łęczyc 81:66. Natomiast w sobotę Tempcold AZS Warszawa wywiózł dwa punkty z trudnego terenu w Nowym Dworze. Pozycję wicelidera utrzymała też ekipa z Radomia.

Wyniki

ŻTS Nowy Dwór Gd. - Tempcold AZS W-wa 73:80 (18:15, 26:23, 16:21, 13:21)

SIDEn Toruń - Rosasport Radom 61:69 (13:11, 20:22, 19:18, 9:18)

Astoria Bydgoszcz - Tur Bielsk Podlaski 95:67 (20:20, 21:8, 34:18, 20:21)

Legia Warszawa - Bonduelle Gniewkowo 66:78 (20:17, 9:15, 14:25, 23:21)

AZS Kutno - AZS UWM Olsztyn 80:69 (15:14, 21:14, 17:16, 27:25)

OSSM Sopot - UKS Łęczyce 81:66 (14:24, 23:17, 21:11, 23:14)

Grupa B:

Zgodnie swoje mecze wygrały drużyny z czołówki tabeli, choć liderująca Spójnia miała trochę problemów, aby pokonać Śląsk Wrocław. Tylko cztery punkty w tym spotkaniu zdobył Wiktor Grudziński. W pozostałych pojedynkach nie zanotowaliśmy większych niespodzianek, choć na uwagę zasługuje wysokie zwycięstwo Pogoni Prudnik nad Leasingiem Siechnice.

Wyniki

AZS Radex Szczecin - Doral Nysa Kłodzko 88:75 (19:16, 24:17, 15:16, 30:26)

Pogoń Prudnik - VB Leasing Siechnice 105:68 (24:19, 29:14, 25:11, 27:24)

Open Basket Pleszew - AZS Politechnika Opole 67:79 (19:18, 19:13, 21:29, 8:19)

Śląsk Wrocław - Spójnia Stargard Szcz. 56:70 (24:17, 10:18, 14:18, 8:17)

AZS Big Plus Poznań - Tytan Częstochowa 92:84 (26:25, 26:22, 20:11, 20:26)

Grupa C:

Koszykarzom Startu Lublin udało się wreszcie przerwać zwycięską passę Białej Gwiazdy. Krakowianie wygrali ostatnie cztery mecze, i z dużymi nadziejami przystępowali do potyczki przeciwko aktualnemu liderowi tabeli. Przyjezdni nie dali jednak gospodarzom żadnych szans, bo wśród Wiślaków na dobrym poziomie punktowało tylko trzech zawodników. Spore problemy ze swoim przeciwnikiem mieli gracze z Kielc, którzy dopiero w ostatniej kwarcie przypieczętowali swoje zwycięstwo.