Co za końcówka PGE Turowa! Koniec serii Anwilu

Niesamowita seria 18:3 w końcówce spotkania dała PGE Turowowi Zgorzelec cenne zwycięstwo nad Anwilem Włocławek (72:65) w hitowym meczu 10. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki.

Jacek Konsek
PAP / Tytus Żmijewski

Anwil Włocławek wygrał pięć meczów z rzędu w PLK i był bardzo blisko szóstej wiktorii, lecz ostatecznie przegrał z PGE Turowem Zgorzelec. Goście przegrywali w czwartej kwarcie 54:62, lecz dzięki czterem trójkom z rzędu i serii 18:3 pokonali Rottweilery w Hali Mistrzów 72:65.

Ikowlew, Carter, Michalak i Bochno - cztery trójki kompletnie rozbiły Anwil, który po świetnej trzeciej kwarcie (17:10) przejmował inicjatywę w tym spotkaniu. Michał Chyliński i Josip Sobin grali wyśmienicie, niewiele gorzej spisywał się Tyler Haws. Wydawało się, że gospodarze sięgną po szósty kolejny triumf, zwłaszcza że Turów nie miał pomysłu jak zatrzymać rozpędzoną ekipę Milicicia.

Tymczasem role zupełnie odwróciły się w ostatniej części. Mecz przejęli byli gracze Polskiego Cukru Toruń - Michalak i Bochno, którzy trafiali najważniejsze rzuty w meczu w obecności Jacka Winnickiego, trenera Twardych Pierników, który oglądał mecz z wysokości trybun. Obaj zdobyli w sumie 30 punktów i byli bohaterami PGE Turowa.

Mecz niemalże przez 40 minut był niezwykle wyrównany. Anwil miał lepszą skuteczność, wygrywał walkę na tablicach, lecz popełniał mnóstwo strat - aż 13 do przerwy i 19 w całym spotkaniu. Turów mógł liczyć na trójki - trafił ich 11. Zgorzelczanie mieli również dobre momenty gry w defensywie - w końcówce cenne przechwyty, czy blok Archibeque'a.

Michał Michalak z 18 punktami był liderem PGE Turowa, 13 oczek dołożył Denis Ikovlev, z kole po 12 mieli Tweety Carter i Bartosz Bochno. Wśród pokonanych najlepiej spisał się Josip Sobin - 19 punktów (9/10 z gry) i 10 zbiórek.

Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec 65:72 (15:13, 15:20, 17:10, 18:29)

Anwil: Josip Sobin 19, Michał Chyliński 15, Tyler Haws 12, Kamil Łączyński 6, Nemanja Jaramaz 5, Paweł Leończyk 4, Fiodor Dmitriew 4, Toney McCray 0, Kacper Młynarski 0.

Turów: Michał Michalak 18, Denis Ikowlew 13, Bartosz Bochno 12, Kirk Archibeque 11, Tweety Carter 8, Mateusz Kostrzewski 6, Uros Nikolić 2, Kacper Borowski 2, David Jackson 0, Michał Gospodarek 0.