NBA: Heat znów lepsi od Wizards. Siedem punktów Marcina Gortata

Washington Wizards po raz drugi przegrali z Miami Heat w bieżącym sezonie NBA, tym razem 101:112. Marcin Gortat zapisał na swoim koncie siedem punktów.

Jacek Konsek
PAP/EPA / SHAWN THEW

To już czwarty mecz z rzędu, w którym Marcin Gortat zdobywa poniżej 10 punktów. Łodzianin spędził na parkiecie 32 minuty, trafiając trzy z pięciu prób z gry. Zgromadził w sumie siedem punktów, zapisując na swoim koncie także 10 zbiórek, trzy asysty i przechwyt.

Washington Wizards mogli po raz pierwszy w bieżących rozgrywkach wygrać trzecie spotkanie z rzędu, lecz nie potrafili powstrzymać Gorana Dragicia. Słoweniec w barwach Miami Heat robił co chciał i zdobył 34 punkty, przerywając fatalną passę Żaru, który przegrał pięć meczów z rzędu. W ostatniej kwarcie Dragić zdobył 13 punktów, a Miami wygrało tę część aż 31:19.

- Jesteśmy sfrustrowani, ponieważ czuliśmy, że ten mecz mógł się inaczej dla nas ułożyć. Mogliśmy go wygrać - powiedział Bradley Beal, zdobywca 29 punktów dla Wizards. Oczko więcej miał John Wall. Pozostali gracze byli tylko tłem dla tej dwójki.

Czarodzieje z bilansem 9-14 nadal zajmują 12. miejsce w Konferencji Wschodniej. Ich najbliższym przeciwnikiem będą Charlotte Hornets.

Już siódmy mecz z rzędu wygrali koszykarze Houston Rockets, którzy pokonali Brooklyn Nets 122:118. Rakiety legitymują się obecnie najlepszą serią zwycięstw w NBA.

- Nie zawsze każdy mecz będzie perfekcyjny, gramy ich przecież aż 82. Najważniejsze to, aby potrafić przezwyciężyć słabości i odnieść zwycięstwo - powiedział James Harden, który na swoim koncie zapisał 36 punktów, 11 asyst i osiem zbiórek.

Wyniki:

Indiana Pacers - Charlotte Hornets 110:94 (25:20, 20:23, 31:30, 34:21)
(George 22, Turner 22, Teague 16 - Belinelli 14, Williams 13, Batum 13)

Miami Heat - Washington Wizards 112:101 (28:29, 31:24, 22:29, 31:19)
(Dragić 34, Whiteside 17, J. Johnson 14 - Wall 30, Beal 29, Morris 10)

Toronto Raptors - Milwaukee Bucks 122:100 (33:23, 36:26, 23:33, 30:18)
(DeRozan 30, Ross 25, Lowry 18 - Antetokounmpo 30, Parker 27, Monroe 11)

Houston Rockets - Brooklyn Nets 122:118 (29:24, 24:19, 37:42, 32:33)
(Harden 36, Gordon 24, Anderson 19 - Lopez 26, Kilpatrick 17, Whitehead 13)

Dallas Mavericks - Denver Nuggets 112:92 (27:19, 38:24, 27:24, 20:25)
(Matthews 25, Barnes 18, Williams 17 - Jokić 27, Mudiay 17, Murray 15)

Los Angeles Clippers - Portland Trail Blazers 121:120 (38:27, 18:33, 33:26, 32:34)
(Griffin 26, Paul 21, Redick 19 - McCollum 25, Lillard 24, Plumlee 18)

Sacramento Kings - Los Angeles Lakers 116:92 (31:24, 18:34, 39:13, 28:21)
(Cousins 31, Collison 20, Temple 16 - Russell 17, Deng 16, Clarkson 15)