Świetny Łukasz Koszarek to za mało. Piąta porażka Stelmetu BC

Łukasz Koszarek zagrał jak na kapitana przystało. Jego kapitalny występ nie uchronił jednak Stelmetu BC od piątej porażki w rozgrywkach Basketball Champions League. Mistrzowie Polski przegrali z MHP Riesen Ludwigsburg 77:87.

Karol Wasiek
Łukasz Koszarek WP SportoweFakty / Łukasz Koszarek
Łukasz Koszarek w ostatnim czasie znajduje się w bardzo dobrej formie - m.in. dwukrotnie zapewnił zwycięstwo Stelmetowi BC Zielona Góra w końcówkach meczów. Tak było z Asseco Gdynia i Banco di Sardegna Sassari. - Mieć takiego zawodnika w formie to skarb - chwalił swojego kapitana Artur Gronek, polski szkoleniowiec Stelmetu BC.

32-letni Koszarek swoją klasę potwierdził także w środowym spotkaniu z MHP Riesen Ludwigsburg w ramach Basketball Champions League. Reprezentant Polski w ciągu 31 minut na parkiecie zdobył 22 punkty (6/9 z gry, 6/6 za jeden), siedem asyst i trzy przechwyty. Warto odnotować, że Koszarek nie popełnił w tym czasie ani jednej straty.

A to właśnie duża liczba strat była głównym powodem porażki. Zielonogórzanie popełnili ich aż 21! Sam Thomas Kelati siedem razy tracił piłkę na rzecz rywali. - Trudno jest wygrać mecz, kiedy popełnia się tyle prostych błędów. To niemożliwe na takim poziomie - uważa Koszarek.

Kapitan dwoił się i troił, by uratować Stelmet BC przed przegraną, ale w pojedynkę wiele nie mógł zrobić. Zielonogórzanie przegrali wyraźnie 77:87. Nie umieli znaleźć sposobu na świetnie grających Niemców. - Walczyliśmy w ostatniej kwarcie, ale to było za mało, by myśleć o zwycięstwie. Szkoda - przyznaje reprezentant Polski.

Stelmet BC poniósł piątą porażkę w rozgrywkach BCL.

Linijka Koszarka: 22 punkty, 7 asyst, 3 przechwyty, 0 strat

Czy Łukasz Koszarek w tym momencie to najpewniejszy punkt w Stelmecie BC?