NBA: zwycięzcy Washington Wizards, świetny mecz Marcina Gortata!

Takich zwycięstw potrzeba w stolicy USA. Washington Wizards pokonali plasujących się w czołówce konferencji Charlotte Hornets 109:106, a świetne zawody rozegrał Marcin Gortat.

Patryk Pankowiak
Marcin Gortat stawia jedne z najlepszych zasłon w całej NBA AFP / Marcin Gortat stawia jedne z najlepszych zasłon w całej NBA

Trzecie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie odniosła w środę drużyna Czarodziei. Wszystko małymi krokami w stolicy sprowadza się na właściwe tory. Washington Wizards, dzięki pokonaniu Charlotte Hornets, awansowali na 11. lokatę w Konferencji Wschodniej. Ich obecny bilans, to 10-14. Do triumfu nad Szerszeniami bardzo mocno przyczynił się Marcin Gortat.

Polak w 36 minut spędzone na parkiecie zdobył 16 punktów, trafiając 8 na 11 oddanych rzutów. Miał też 12 zbiórek, w tym pięć ofensywnych oraz dwie asysty i dwa przechwyty. Dobrze zastawiał, chronił tablicy Wizards. Co ważne, dobił także kilka niecelnych prób swoich kolegów.

Paradoksalnie kluczowa w kontekście całego meczu okazała się seria zdobyta przez Charlotte Hornets, którzy od remisu 56:56, doprowadzili do wyniku 66:56. To podrażniło stołecznych, wręcz rozwścieczyło. Trener Scott Brooks poprosił o przerwę, a na parkiet wróciła zupełnie inna drużyna. Gospodarze zaliczyli następnie serial 23-5, a trzecia kwarta padła ich łupem w stosunku 38:23.

Fantastycznie spisywali się też John Wall oraz Bradley Beal. Ten pierwszy w całym meczu zapisał przy swoim nazwisku 25 "oczek", sześć zbiórek, 10 asyst oraz siedem przechwytów. Zdobył też te najważniejsze punkty dla Czarodziei, popisując się efektownym i efektywnym wjazdem pod kosz. Rozgrywający był tego dnia wyjątkowo zmobilizowany, wręcz zaprogramowany na odniesienie zwycięstwa. Beal w drugiej połowie trafiał jak natchniony, gromadząc w sumie 20 punktów.

Charlotte Hornets trafili aż 14 rzutów zza łuku, Washington Wizards tylko pięć, a mimo wszystko to stołeczni odnieśli sukces. Goście chybili dwie kluczowe próby z tej odległości w ostatnich sekundach meczu, które mogły doprowadzić do dogrywki. Nicolas Batum w swoje 28. urodziny zdobył 20 punktów, lecz okazało się to zbyt mało. Wizards triumfowali ostatecznie 109:106.

Orlando Magic w poprzednim swoim spotkaniu sprawili niespodziankę, pokonując dobitnie Atlantę Hawks. Chociaż tym razem zmęczenie dało się we znaki, bo był to dla nich mecz dzień po dniu, postawili faworyzowanym LA Clippers bardzo twarde warunki. Przyjezdni z Hollywood wygrali 113:108, lecz do samego końca o końcowy wynik musieli zadbać liderzy drużyny: Chris Paul, Blake Griffin czy DeAndre Jordan.

Drużynie Doca Riversa we znaki wdał się szczególnie Aaron Gordon. Gwiazda Magików zaaplikowała rywalom 33 punkty, ponadto trafiła solidne 13 na 21 oddanych rzutów z gry. Dla Clippers świetnie zagrał Austin Rivers, który umieścił w koszu 7 na 10 oddanych rzutów zza linii 7 metrów i 24 centymetrów.

Trener Tyronn Lue dał odpocząć swoim liderom. LeBron James, Kevin Love i Kyrie Irving zostali w Cleveland, a winno-złoci bez nich nie poradzili sobie na trudnym terenie w Memphis. Dla Kawalerzystów to dopiero szósta porażka w tym sezonie.

Kompletna demolka w Teksasie. Tam Houston Rockets nie pozostawili złudzeń Sacramento Kings, grającym bez DeMarcusa Cousinsa. Podopieczni Mike'a D'Antoniego pokonali ich 132:98, a następne triple-double w karierze uzbierał James Harden. Brodacz w 30 minut miał 15 punktów, 11 zbiórek, 14 asyst. Rakiety zanotowały ósme zwycięstwo z rzędu!