Wygrana Stelmetu BC urodzinowym prezentem dla Przemysława Zamojskiego

W piątkowym hicie Polskiej Ligi Koszykówki Stelmet BC Zielona Góra pokonał we własnej hali Anwil Włocławek 82:74. Zwycięstwo po ciekawym pojedynku było dobrym prezentem dla Przemysława Zamojskiego.

Dawid Borek
Dawid Borek

Reprezentant Polski w piątek świętował swoje 30 urodziny. Co ciekawe, nie jest on jedynym zawodnikiem Stelmetu BC Zielona Góra, który przyszedł na świat 16 grudnia. Tego samego dnia urodził się także Julian Vaughn. - Jest tak, jakby z przodu dalej była dwójeczka. Fizycznie czuję się bardzo dobrze i trójka z przodu wcale nie przeraża - powiedział Przemysław Zamojski.

Jeszcze na nieco ponad trzy minuty do końca przedostatniej kwarty, Anwil Włocławek wygrywał z mistrzami Polski różnicą siedmiu punktów. Decydująca część meczu należała już do ekipy z Winnego Grodu. - Przede wszystkim my nie graliśmy na swoim poziomie. Czasami popełnialiśmy proste straty, do tego doszedł brak odpowiedniej pomocy w obronie, zawsze brakowało jednego kroku. To się na nas odbiło, ale wiedzieliśmy, że jeśli będziemy grali mocno, agresywnie, to w końcu zyskamy swoją szansę na objęcie prowadzenia i tak też było - ocenił.

We wspomnianej czwartej kwarcie podopieczni Artura Gronka zanotowali serię 14:2 i choć Anwil walczył do końca, to nie był w stanie nadrobić strat do gospodarzy. - Jesteśmy na tyle doświadczoną drużyną, że wiemy, że gdy ma się 10 punktów przewagi na trzy minuty do końca, to nie można tego roztrwonić i trzeba grać spokojne, długie akcje. Anwil trafił dwa razy pod rząd, ale nie załamaliśmy się i wygraliśmy - dodał Zamojski.

Gonzalo Higuaín kontra Wojciech Szczęsny! Zobacz mecz na szczycie tabeli Serie A TIM, Juventus – AS Roma, NA ŻYWO w tę sobotę o 20:40 w Eleven na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya czy Netia.

Czy po trzeciej kwarcie spodziewałeś/aś się, że Stelmet BC jeszcze wygra spotkanie z Anwilem?