BCL: skuteczny A.J. Slaughter, ale SIG przegrał na finiszu

Niezłe zawody ma za sobą A.J. Slaughter w rozgrywkach Basketball Champions League. To nie uchroniło jednak jego SIG Strasbourg od porażki w starciu z Iberostar Teneryfą. Rywale wygrali we Francji 75:72.

Krzysztof Kaczmarczyk
AJ Slaughter PAP/EPA / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: AJ Slaughter

W Strasbourgu doszło do starcia dwóch najlepszych drużyn w grupie. Ekipa A.J. Slaughtera wygrywając zrównałaby się punktami z rywalami. Francuzi długo prowadzili, ale na finiszu minimalnie lepsi okazali się rywale.

Goście z Teneryfy wygrali dzięki kapitalnej ostatniej kwarcie, którą wygrali aż 31:22. Decydującą o losach triumfu trójkę trafił w ostatniej akcji Davin White. Gospodarze mieli jeszcze swoją szansę, której jednak nie wykorzystali.

Sam Slaughter indywidualnie może być zadowolony ze swojego występu. W ciągu 27 minut na parkiecie zaliczył 14 punktów, co było drugim najlepszym wynikiem w ekipie ze Strasbourga. Reprezentant Polski wykorzystał 5 z 9 rzutów z gry, w tym trafiając 3 z 6 trójek.

W jego statystykach znalazły się jeszcze dwie zbiórki, asysty oraz przechwyt.

Slaughter w Basketball Champions League może pochwalić się średnimi na poziomie 11,2 punktów, 2,5 asysty, 1,7 zbiórki i 1,2 przechwytu.

SIG Strasbourg po jedenastu kolejkach legitymuje się bilansem 7 zwycięstw i 4 porażek. Lider z Teneryfy ma natomiast 9 wygranych i zaledwie dwie porażki.

SIG Strasbourg - Iberostar Teneryfa 72:75

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w iTunes). Komfort i oszczędność czasu!

Czy SIG Strasbourg stracił ostateczne szanse na 1. miejsce?