NCAA: 17 wygrana Gonzagi. 9 punktów Przemysława Karnowskiego

W sobotę w nocy na akademickich parkietach w USA zaprezentowało się trzech naszych rodaków. Niestety tylko dwóch z nich mogło cieszyć się z wygranej.

Stanisław Grabowski
Getty Images / William Mancebo
Gonzaga Bulldogs nie zwalnia tempa w tym sezonie w NCAA i pokonując uczelnię Saint Mary's Gaels (21 miejsce w rankingu ESPN) 79:56 odniosła już siedemnaste zwycięstwo, pozostając nadal niepokonana. Przemysław Karnowski w tym pojedynku spędził na parkiecie 23 minuty, zdobywając 9 punktów, trafiając 3 na 7 prób za 2 oraz 3 z 4 rzutów osobistych. Ponadto zapisał na swoim koncie też 6 zbiórek i asystę. 19 "oczek" dla zwycięskiej ekipy dodał Nigel Williams-Goss, a 16 Jordan Matthews.

West Virginia Mountaineers zwyciężyła po wyrównanym meczu w starciu z Texas Longhorns 74:72. Maciej Bender otrzymał 3 minuty na zaprezentowanie swoich umiejętności i wystarczyło to na zdobycie 2 punktów (1/2 za 2). Jego ekipa odniosła już piętnastą wygraną w bieżących rozgrywkach.

Niestety kolejnej porażki doznała drużyna Jakuba Nizioła Cal Poly. Tym razem ulegli oni UC Santa Barbara Gauchos 53:58, choć do przerwy prowadzili wyraźnie 35:24. Nasz debiutant w ciągu zaledwie 4 minut gry zanotował 3 punkty (1/3 za 3) oraz zbiórkę. Jego zespół obecnie legitymuje się bilansem 5-12.

Czy Gonzaga Bulldogs zakończony sezon zasadniczy bez porażki?