Marceli Dziemba: Podziałało kilka ostrych słów od trenera

Bardzo dobry występ Marcelego Dziemby pozwolił GTK Gliwice pokonać ACK UTH Rosę Radom 69:60 w meczu dziewiętnastej kolejki pierwszej ligi. - Wiedzieliśmy, że przyjeżdżamy na trudny teren - podkreślił rozgrywający.

Piotr Dobrowolski
W sobotni wieczór GTK Gliwice odniosło drugą wygraną z rzędu. Po pokonaniu 102:71 meritumkredyt Pogoni Prudnik przed tygodniem, tym razem podopieczni Pawła Turkiewicza spotkali dużo większy opór ze strony ACK UTH Rosy Radom.

Choć po pierwszej kwarcie drużyna z Górnego Śląska prowadziła 25:20, po zakończeniu drugiej odsłony gospodarze z nawiązką odrobili straty, wygrywając trzema punktami. - Męczyliśmy się praktycznie cały mecz z rywalem. Wiedzieliśmy, że to trudny teren i że nie możemy stracić koncentracji - podkreślił Marceli Dziemba, nawiązując do przegranych spotkań przez lidera i wicelidera tabeli pierwszej ligi mężczyzn w Hali Sportowej UTH.

Po trzydziestu minutach wynik wynosił 52:46 na korzyść rezerw wicemistrzów Polski. - Niestety, gdzieś pod koniec trzeciej kwarty Rosa nam "odjechała". Na szczęście skupiliśmy się na tę ostatnią część, podziałało kilka ostrych słów od trenera - zaznaczył rozgrywający, który był jednym z dwóch najlepszych strzelców GTK w tym pojedynku.

Zdobył 15 "oczek", tyle samo, co Łukasz Ratajczak. Na parkiecie przebywał przez ponad 24 minuty, trafiając w tym czasie 6/8 rzutów z gry, w tym 3/4 z dystansu. Ponadto miał trzy asysty, dwa przechwyty i dwie zbiórki.

Zespół z Gliwic nadal zajmuje czwarte miejsce w tabeli, za ekipami z Łańcuta, Warszawy i Stargardu. - Staramy się nie tracić punktów z takimi zespołami jak Rosa, a więc z dolnych rejonów tabeli. Będziemy starali się w kolejnych meczach wygrać także z tymi drużynami z góry, aby nie tracić dystansu do czołówki - zapowiedział Dziemba.

Czy GTK Gliwice będzie w stanie zagrozić czołowej "trójce" pierwszej ligi?