Kolejny dobry występ Filipa Zegzuły nie pomógł. "Popełniliśmy masę błędów"

Porażka z GTK Gliwice (60:69) była dla ACK UTH Rosy Radom czternastą w bieżącym sezonie. Najlepszym strzelcem drużyny prowadzonej przez Karola Gutkowskiego kolejny już raz był Filip Zegzuła, autor 15 punktów.

Piotr Dobrowolski
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski
Dobry występ Filipa Zegzuły nie pomógł ACK UTH Rosie w odniesieniu zwycięstwa z GTK. Drużyna z Gliwic po raz drugi pokonała radomian, tym razem 69:60 (przed własną publicznością triumfowała 58:55). Podopieczni Karola Gutkowskiego ponieśli tym samym czternastą porażkę w sezonie, wskutek czego spadli o jedną lokatę w tabeli pierwszej ligi mężczyzn. Obecnie zajmują czternaste miejsce.

Przez trzy kwarty sobotniego meczu byli równorzędnym rywalem. Prowadzili nawet 52:46. - Walczyliśmy, ale w ostatnich dziesięciu minutach popełniliśmy zbyt dużo błędów. Gubiliśmy piłkę, nie broniliśmy tak agresywnie i dobrze, jak wcześniej - przyznał rozgrywający. On i koledzy przegrali ostatnią odsłonę 8:23.

22-latek nie pojechał z pierwszą drużyną Rosy do Ostrowa Wielkopolskiego na spotkanie w ramach Polskiej Ligi Koszykówki. Zamiast tego pozostał w Radomiu, aby wzmocnić rezerwy. Był najlepszym zawodnikiem po stronie gospodarzy, ale nie uchroniło to jego zespołu od porażki. Przez 34 minuty spędzone na parkiecie zdobył 15 punktów. Trafił 5/12 rzutów z gry, w tym 4/9 z dystansu. Ponadto miał sześć zbiórek, pięć asyst i cztery przechwyty.

- Po raz kolejny przegraliśmy we własnej hali. Rzuciliśmy dziewięć "oczek" mniej od rywala, stąd niekorzystny wynik - powiedział mocno zniesmaczony Zegzuła.

Już w środowy wieczór radomianie będą mieli szansę do rehabilitacji. Na wyjeździe zmierzą się bowiem ze Zniczem Basket Pruszków, któremu ulegli w pierwszej rundzie 57:67. Najprawdopodobniej wystąpią bez rozgrywającego, który uda się z pierwszym zespołem do Torunia.

Czy ACK UTH Rosa utrzyma się w pierwszej lidze?