BLK: Wisła Can-Pack i Ślęza zrobiły swoje, o krok od sensacji w Gdyni

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  /
WP SportoweFakty / /

Obyło się bez sensacji na górze tabeli Basket Ligi Kobiet. Swoje mecze pewnie wygrały bowiem lider i wicelider, czyli Ślęza Wrocław i Wisła Can-Pack Kraków. Duże emocje towarzyszyły z koeli rywalizacji w Gdyni, gdzie Basket 90 walczył z CCC.

Mistrzynie Polki były zdecydowanym faworytem starcia z JAS-FBG Zagłębiem. Podopieczne Jose Ignacio Hernandeza już w drugiej kwarcie prowadziły różnicą nawet 20 oczek, jednak ambitne rywalki zdołały nieco odrobić straty i niemal do połowy czwartej kwarty trzymały twarzowy wynik.

W końcówce zawodniczki Wisły Can-Pack popracowały jednak solidniej nad przewagą, którą ostatecznie wywindowały do poziomu aż 31 oczek.

Wśród triumfatorek siedem zawodniczek zaliczyło 9 i więcej punktów. Najwięcej - bo 17 - wywalczyła Sandra Ygueravide. Po stronie pokonanych niemal tradycyjnie dwoiły się i troiły Ketia Swanier praz Amanda Frost.

Dzięki tej wygranej krakowianki przynajmniej na 3 godziny wskoczyły na fotel lidera. Potem zrzuciła go z niego Ślęza Wrocław, która w Łodzi nie miała najmniejszych problemów z ograniem Cosinus Widzewa.

Zespół ze stolicy Dolnego Śląska wygrał aż 84:50, prowadząc od samego początku bardzo pewnie.

Blisko sprawienia niespodzianki był z kolei zespół Basket 90 Gdynia, który był o krok od drugiej wygranej w sezonie nad CCC Polkowice. Pomimo braku Renee Montgomery team z Trójmiasta zdołał w czwartej kwarcie odrobić 10 punktów straty i objąć prowadzenie 70:69.

W ostatniej minucie gospodynie miały dwie szanse na powiększenie tej przewagi, jednak nie wykorzystały ich. W odpowiedzi akcję na wagę zwycięstwa przeprowadziła Jamierra Faulkner i to Pomarańczowe mogły cieszyć się z minimalnego zwycięstwa.

Niedziela w BLK:

Wisła Can-Pack Kraków - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 97:66 (24:16, 26:20, 23:20, 24:10)

Wisła Can-Pack: Ygueravide 17, Szott-Hejmej 15, Ziętara 13, Simmons 13, Ben Abdelkader 12, Kobryn 9, Gidden 9, Pop 5, Morrison 2, Szumełda-Krzycka 2.

JAS-FBG Zagłębie: Swanier 18, Frost 17, Rozwadowska 10, King 8, Antczak 6, Kaczor 3, Dobrowolska 2, Rutkowska 2, Kosałka 0, Wojtala 0.

Basket 90 Gdynia - CCC Polkowice 70:71 (15:19, 18:24, 19:19, 18:9)

Basket 90: Puss 18, Skerović 15, Grigalauskyte 11, Swords 10, Podgórna 8, Kotnis 6 (10 zb), Miłoszewska 2, Rembiszewska 0.

CCC: W. Musina 14, Faulkner 11, Rezan 10, R. Musina 9, Gala 8, Harrison 6, Stankiewicz 4, Leciejewska 4, Urbaniak 3, Ortiz 2.

Cosinus Widzew Łódź - Ślęza Wrocław 50:84 (14:23, 15:19, 9:21, 12:21)

Widzew: Drop 12, Zapart 11, Pisera 9, Rogers 6, Gzinka 5, Gertchen 5, Ratajczak 2, Bujniak 0, Dzierbicka 0, Kudelska 0, Kruszyńska 0.

Ślęza: Kaczmarczyk 14, Greene 13 (10 zb), Treffers 11, Rymarenko 10, Majewska 8, Zoll 7, Sklepowicz 7, Kastanek 6, Koperwas 6, Skobel 2.