FGE: Pabianice już tylko marzą, 103. derby dla ŁKS Siemens AGD

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Zaledwie jeden sezon trwała przygoda beniaminka, drużyny PTK Aflofarm Vicard Pabianice, z Ford Germaz Ekstraklasą. Ostatnim gwoździem do trumny podopiecznych Sławomira Depty była porażka w derbowym pojedynku z ŁKS- Siemens AGD Łódź. W drugim sobotnim meczu, który nie miał już najmniejszego znaczenia, poznański MUKS pokonał w Jeleniej Górze tamtejszy Finepharm AZS KK.

103. derby ziemi łódzkiej były kolejnym dla koszykarek z Pabianic meczem o życie. Podopieczne Sławomira Depty, marząc o przedłużeniu swoich już i tak iluzorycznych szans na pozostanie w Ford Germaz Ekstraklasie, musiały pokonać rywalki zza miedzy. Zawodniczki beniaminka tylko w pierwszej kwarcie toczyły równorzędną walkę z łodziankami i po dziesięciu minutach remisowały 14:14. W drugiej kwarcie gospodynie zadały decydujący, jak się później okazało, cios. Od tego czasu przewaga ŁKS Siemens AGD, dowodzonego przez Katarzynę Kenig, rosła z każdą kolejną minutą i po końcowym gwizdku sięgnęła 20 punktów.

Wspomniana Kenig była najskuteczniejszą zawodniczką spotkania, zapisując na swoim koncie 24 oczka, trafiając 10 z 15 oddanych rzutów. Pozostałe koleżanki zagrały bardzo równo i każda z nich dołożyła bardzo cenne w końcowym rozrachunku punkty.

W kadrze beniaminka 10 punktów na swoim koncie zapisała Danielle Page (100 procent skuteczności rzutów z gry) i było to najlepsze osiągnięcie w ekipie PTK Aflofarm Vicard.

Po tej potyczce, w Pabianicach nie mają już o czym marzyć i czym się łudzić. Oczywiście dopóki gra będzie się toczyć, pabianiczanki będą miały matematyczne szanse na utrzymanie się w lidze, ale są to tylko szanse matematyczne...

W drugim środowym meczu Finepharm AZS KK Jelenia Góra gościł poznański MUKS. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla akademiczek. Kluczowymi dla losów spotkania okazały się dwie kolejne kwarty, które należały zdecydowanie do podopiecznych Iwony Jabłońskiej. Drugą kwartę koszykarki ze stolicy Wielkopolski wygrały różnicą 16 punktów, a trzecią - 18 i po trzech kwartach MUKS prowadził 74:46. W ostatniej części meczu gospodyniom udało się nieco zniwelować straty, a wynik spotkania skuteczną akcją ustaliła Joanna Górzyńska-Szymczak.

W poznańskim zespole prym wiódł tradycyjnie malijski duet Djenebou Sissoko - Naignouma Coulibaly. Pierwsza zakończyła mecz z dorobkiem 22 punktów i 12 zbiórek, a druga dodała do dorobku MUKS 16 oczek i 13 zbiórek. 19 punktów dla poznańskiego teamu wywalczyła Aleksandra Semmler.

W ekipie Finepharmu na słowa uznania zasłużyły po raz kolejny Magdalena Skorek i Joanna Górzyńska-Szymczak. Rzucająca akademiczek zakończyła mecz z 22 punktami w statystykach, a podkoszowa miała ich o 3 mniej.

W kolejnych meczach fazy play out, w sobotę 28 marca MUKS Poznań gościć będzie ŁKS Siemens AGD Łódź, a Cukierki Odra Brzeg podejmą Finepharm AZS KK Jelenia Góra.

W tabeli fazy play out przewodzi MUKS Poznań z dorobkiem 36 punktów w 26 spotkaniach. Drugie są koszykarki Finepharmu AZS KK Jelenia Góra (35 punktów w 27 meczach). Kolejne miejsca zajmują ŁKS Siemens AGD Łódź (34 punkty w 26 meczach), Cukierki Odra Brzeg (34 punkty w 26 meczach), a na szarym końcu jest ekipa beniaminka PTK Aflofarm Vicard Pabianice (30 punktów w 27 meczach).

ŁKS Siemens AGD Łódź - PTK Aflofarm Vicard Pabianice 63:43 (14:14, 19:10, 18:12, 12:7)

ŁKS Siemens AGD: Katarzyna Kenig 24, Dorota Sobczyk 8, Alicja Perlińska 8, Joyce Ekworomadu 8, Sarah Elliott 6, Olga Żytomirska 5, Lada Kovalenko 4, Milena Owczarek 0.

PTK Aflofarm Vicard: Danielle Page 10, Rashidat Sadiq 9, Anita Szemrej 6, Olena Proshchenko 5, Leona Jakowska 5, Renata Piestrzyńska 4, Joanna Bogacka 2, Marzena Głaszcz 2, Katarzyna Szymańska 0, Joanna Szałecka 0, Marta Błaszczyk 0, Anna Szyćko 0.

Finepharm AZS KK Jelenia Góra - MUKS Poznań 71:92 (23:17, 10:26, 13:31, 25:18)

Finepharm: Magdalena Skorek 22, Joanna Górzyńska-Szymczak 19, Oluchi Okorie 13, Maxann Reese 8, Hollie Merideth 4, Natalia Niewrzawa 4, Dorota Arodź 1, Dorota Wójcik 0, Joanna Kędzia 0, Agnieszka Kret 0.

MUKS: Djenebou Sissoko 22, Aleksandra Semmler 19, Naignouma Coulibaly 16, Joanna Zalesiak 11, Jennifer Rushing 8, Barbara Skowronek 8, Paulina Antczak 5, Adrianna Najtkowska 2, Ramona Casimiro 1, Magdalena Idziorek 0, Monika Banasik 0.