Kontrolowane zwycięstwo Biofarmu Basket Poznań

Biofarm Basket Poznań pewnie zmierza do play-offów I ligi koszykarzy. W meczu z 24. kolejki pokonał Znicz Basket Pruszków 66:58.

Patryk Neumann
Biofarm Basket Poznań od lat stawia na stabilizację Materiały prasowe / Beata Brociek / Biofarm Basket Poznań od lat stawia na stabilizację
Pierwotnie ten pojedynek miał się odbyć 25 lutego. Został jednak przełożony na 8 marca, ponieważ kilku koszykarzy Biofarmu Basket Poznań rywalizowało w mistrzostwach Polski do lat 20, gdzie zajęli trzecie miejsce. W środowym spotkaniu potwierdzili oni, że są zespołem bardziej doświadczonym niż w poprzednim sezonie. Wtedy po dramatycznej końcówce ulegli Zniczowi Basket. Teraz odnieśli drugie zwycięstwo nad tym przeciwnikiem, ponieważ w Pruszkowie tryumfowali 63:61.

Kluczowy okazał się początek. Gospodarze wygrali kwartę otwarcia 21:14 a później kontrolowali boiskowe wydarzenia. W następnych minutach nieznacznie powiększali przewagę. W pierwszej połowie różnicę zrobiła skuteczność rzutów trzypunktowych. Obie drużyny próbowały po dziewięć razy. Koszykarze z wielkopolski wykorzystali cztery szanse a goście tylko jedną.

Emocji dostarczyła dopiero końcówka. Biofarm Basket w każdej z trzech kolejnych kwart zdobywał po 15 punktów. Znicz długo tego nie wykorzystywał, ale dwa razy zdołał zniwelować różnicę do czterech "oczek".

Na więcej podopieczni Przemysława Szurka nie pozwolili już rywalom i bez żadnych kłopotów przypieczętowali 13. zwycięstwo w sezonie. W ten sposób umocnili się na ósmej pozycji. Mają dwa punkty przewagi nad grupą pościgową. Mogą jeszcze powalczyć nawet o szóste miejsce, gdyż do Meritumkredyt Pogoni Prudnik i Jamalex Polonii 1912 Leszno tracą tylko punkt. Kluczowy może być wyjazdowy pojedynek w Kłodzku, który odbędzie się w sobotę, 11 marca. Tego samego dnia pruszkowianie podejmą Noteć Inowrocław. Są oni już w trudnej sytuacji. Wygrali dziewięć z 25 spotkań i znaleźli się na 13. lokacie.

W środowym meczu Piotr Wieloch zdobył 16 punktów i rozdał sześć asyst. Jakub Fiszer miał siedem kluczowych podań a Filip Struski zakończył zawody z double-double - 11 punktów i 14 zbiórek. Skrzydłowy nie był skuteczny - 4/13 celnych rzutów z gry jednak poniżej swojego solidnego poziomu nie zszedł. Mikołaj Kurpisz w 13 minut spędzonych na parkiecie miał 10 punktów oraz siedem zbiórek.

Dla Znicza po 12 "oczek" rzucili Adrian Kordalski i Tomasz Madziar. Rozgrywający miał również sześć zbiórek i pięć asyst. Najlepiej celowniki nastawił jednak Bartłomiej Ornoch, który trzykrotnie przymierzył z za łuku i był bezbłędny w tym elemencie.

Biofarm Basket Poznań - MKS Znicz Basket Pruszków 66:58 (21:14, 15:13, 15:13, 15:18)

Biofarm Basket: Wieloch 16, Struski 11, Fiszer 10, Kurpisz 10, Bręk 8, Smorawiński 5, Metelski 4, Migała 2, Frąckowiak 0, Ryżek 0.

Znicz Basket: Kordalski 12, Madziar 12, Stopierzyński 10, Ornoch 9, Cetnar 7, Szwed 4, Paszkiewicz 2, Tokarski 2, Cechniak 0, Kierlewicz 0.