Sensacyjna porażka lidera PLK w Koszalinie!

W pierwszym meczu 26. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki doszło do nie lada niespodzianki. Liderujący rozgrywkom Polski Cukier Toruń przegrał na wyjeździe z AZS Koszalin 80:82.

Jacek Konsek

Zaledwie cztery dni temu AZS Koszalin przegrał u siebie z TBV Start Lubin zespołem, który na wyjeździe nie zaznał smaku zwycięstwa od listopada... 2015 roku. W Koszalinie urlopowano trenera Piotra Ignatowicza, a sytuacja w tabeli nieprzerwanie jest bardzo zła.

Tymczasem w środowy wieczór AZS jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki odrodził się i pokonał samego lidera - Polski Cukier Toruń. Miał 16 punktów przewagi w pierwszej połowie - stracił wszystko, bo w samej końcówce było remisowo 80:80.

Bohaterem spotkania okazał się Piotr Stelmach. Doświadczony skrzydłowy w ostatniej akcji meczu był faulowany przez Łukasza Wiśniewskiego, chwilę później stanął na linii rzutów wolnych i nie pomylił się ani razu. "Wiśnia" wcześniej był bohaterem Twardych Pierników - to właśnie dwie jego trójki w samej końcówce czwartej kwarty pozwoliły odrobić deficyt.

Gospodarze świetnie weszli w mecz i zagrali bez respektu dla wyżej notowanego rywala, który jednak w ostatnich tygodniach częściej zawodzi niż imponuje. Świetnie spisywał się Jakub Zalewski, ważne punkty dokładał Daniel Wall czy Darrell Harris. Klasą dla siebie był jednak Remon Nelson - Amerykanin zapisał na swoim koncie 23 punkty, z czego  17 w drugiej połowie, wtedy kiedy AZS bronił korzystnego rezultatu.

W zespole z Torunia wynik ciągnął Jure Skifić. Zbyt późno obudził się tercet liderów: Wiśniewski-Trotter-Weaver. Twarde Pierniki przespały pierwszą połowę i zwyczajnie w świecie zabrakło im czasu na odrobienie strat. Polski Cukier przegrał pięć z ostatnich siedmiu meczów i stracił pozycję lidera PLK.

AZS Koszalin - Polski Cukier Toruń 82:80 (21:10, 16:14, 21:28, 24:28)

AZS: Remon Nelson 23, Jakub Zalewski 13, Piotr Stelmach 11, Daniel Wall 9, Darrell Harris 8, Kevin Johnson 7, Kenny Manigault 6, Curtis Millage 3, Igor Wadowski 2, Marcin Nowakowski 0.

Polski Cukier: Jure Skifić 19, Kyle Weaver 13, Łukasz Wiśniewski 12, Obie Trotter 9, Bartosz Diduszko 8, Krzysztof Sulima 7, Tomasz Śnieg 4, Maksym Sanduł 4, Aleks Perka 4.