Nokaut w Siedlcach. Pewne zwycięstwo Znicza Basket Pruszków

To był jednostronny pojedynek w Siedlcach. W 28. kolejce I ligi podopieczni Teohara Mollova przegrali ze Zniczem Basket Pruszków 75:89.

Jakub Artych
koszykarze Znicza Basket Pruszków WP SportoweFakty / Na zdjęciu: koszykarze Znicza Basket Pruszków

Derby Mazowsza w Siedlcach miały bardzo ważne znaczenie dla układu dolnej części tabeli I ligi. Własny parkiet oraz minimalnie lepszy bilans przemawiał za SKK, który u siebie jest bardzo groźny. Goście z Pruszkowa są jednak bardzo nieobliczalnym zespołem, który potrafi wygrywać również na wyjeździe.

Znicz Basket przez trzy kwarty grał znakomicie. Podopieczni Marka Zapałowskiego całkowicie zdominowali siedlczan, którzy mieli wielkie problemy w rzutach z dystansu. W całym spotkaniu trafili 7/24, co w porównaniu z poprzednimi meczami przed własną publicznością jest przeciętnym wynikiem.

Goście z Pruszkowa grali bardzo szybką koszykówkę. Przyjezdni świetnie radzili sobie pod koszem, zdobywając wiele punktów po penetracjach. Ich przewaga w zbiórkach również była bardzo widoczna (43 do 26). Na dodatek w drugiej połowie nie do zatrzymania był Tomasz Madziar, który rozgrywał jeden z lepszych meczów w tym sezonie. Mimo słabszej skuteczności w rzutach z dystansu, koszykarze Znicza potrafili całkowicie zdominować niedzielny mecz.

Koszykarze z Siedlec w czwartej kwarcie ruszyli do odrabiania strat, niwelując przewagę gości do 14 punktów. W zespole Teohara Mollova najskuteczniejszy okazał się ponownie Damian Szymczak, który zdobył 22 punkty. Nieco słabiej spisali się natomiast Rafał Rajewicz czy Aaron Weres.

Niedzielny wynik oznacza, iż na dole I ligi panuje jeszcze większy ścisk. Losy utrzymania bądź gry w play-outach rozstrzygną się dopiero w ostatniej kolejce rundy zasadniczej.

SKK Siedlce - Znicz Basket Pruszków 75:89 (19:28, 15:23, 13:23, 28:15)

SKK: Damian Szymczak 22, Rafał Sobiło 15, Marcin Pławucki 12, Kamil Czosnowski 7, Aaron Weres 7, Rafał Rajewicz 6, Rafał Król 4, Rafał Stefanik 2, Dawid Kołodziński 0, Marcin Nędzi 0.

Znicz: Tomasz Madziar 23, Mikołaj Stopierzyński 19, Damian Tokarski 13, Michał Kierlewicz 8, Adrian Kordalski 8, Mateusz Szwed 8, Robert Cetnar 5, Damian Cechniak 3, Bartłomiej Ornoch 2, Wojciech Rajkowski 0.