Trwa świetna seria Anwilu - lider PLK we Włocławku

W hicie 26. kolejki Anwil Włocławek pewnie pokonał Stelmet BC Zielona Góra 81:68 i jest samodzielnym liderem PLK. Dla podopiecznych Igora Milicicia była to ósma wygrana z rzędu.

Karol Wasiek
kibice Anwilu Włocławek WP SportoweFakty / Na zdjęciu: kibice Anwilu Włocławek
Szlagier PLK nie dostarczył wielu emocji. Od samego początku warunki dyktowali koszykarze Igora Milicicia, którzy już po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą dziewięciu punktów (22:13).

Gospodarze stopniowo powiększali przewagę, która na początku drugiej połowy wyniosła nawet 20 "oczek" (50:30). Już wtedy było niemal pewne, że mistrzowie Polski z Włocławka wyjadą bez zwycięstwa.

Ostatecznie Anwil Włocławek wygrał ze Stelmetem BC Zielona Góra 81:68 i stał się samodzielnym liderem PLK. Wygrana cieszy podwójnie, bo włocławianie mają lepszy bilans w bezpośrednich meczach ze Stelmetem BC (+pięć w małych punktach).

Zielonogórzan w tabeli dogoniła także BM Slam Stal, która pewnie pokonała na wyjeździe TBV Start Lublin 73:64. W niedzielę w Ostrowie Wielkopolskim dojdzie do starcia "Stalówki" z Anwilem i to będzie hit 27. kolejki.

W środę ważne zwycięstwa odniosły także ekipy MKSu Dąbrowa Górnicza, Trefla Sopot i Polpharmy Starogard Gdański, które walczą o udział w play-off.