Legia Warszawa w finale I ligi

Koszykarze Legii Warszawa po raz trzeci w półfinale play-off I ligi pokonali Spójnię Stargard. W sobotę zwyciężyli na wyjeździe 88:82.

Patryk Neumann
Drużyna Legii Warszawa WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Drużyna Legii Warszawa
Legia wywalczyła awans do finału I ligi, w którym zmierzy się z GTK Gliwice. Śląski zespół również 3:0 pokonał Max Elektro Sokół Łańcut. Spójnia powalczy natomiast z Sokołem o trzecie miejsce i brązowe medale.

Sobotni mecz lepiej rozpoczęła Legia, która przejęła inicjatywę. Spójnia jednak nie chciała stracić zbyt dużego dystansu. W pierwszej połowie udawało się to gospodarzom. Prowadzili nawet 30:25. Później jednak prezentowali się trochę słabiej i na przerwę schodzili ze stratą dwóch punktów.

Przełomowa była trzecia kwarta. Goście mieli wiele ofensywnych rozwiązań a sytuację gospodarzy starał się ratować Marcin Dymała, który w całym meczu zdobył 29 punktów i 10 zbiórek. Na początku decydującej części wydawało się, że jest już po meczu. Legia po trzech trójkach w kilkadziesiąt sekund Kamila Sulimy wygrywała 80:60.

Stargardzianie nie poddali się i jeszcze wrócili do walki o zwycięstwo. Gdy mogli zbliżyć się na niebezpieczną dla rywala odległość pudłowali. Legia pomagała Spójni myląc się na linii rzutów wolnych. W całym meczu trafiła 18/29 prób. Utrzymała jednak przewagę i po końcowej syrenie cieszyła się z awansu do finału.

Podopieczni Piotra Bakuna mieli rewelacyjną skuteczność w rzutach za dwa punkty - 23/32. Trafili do tego osiem trójek przy pięciu Spójni. Wielki wkład w zwycięstwo Legii mieli Tomasz Andrzejewski i Łukasz Wilczek. Doświadczony podkoszowy grał równo przez cały mecz. Rzucił 21 oczek trafiając wszystkich dziewięć prób za dwa. Rozgrywający zaskoczył skutecznością w pierwszej połowie aplikując Spójni 13 punktów.

Spójnia Stargard - Legia Warszawa 82:88 (23:25, 22:22, 13:22, 24:19)

Spójnia: Marcin Dymała 29, Karol Pytyś 14, Wojciech Fraś 13, Paweł Lewandowski 10, Hubert Pabian 8, Damian Janiak 4, Maciej Raczyński 2, Paweł Śpica 2, Paweł Bodych 0.

Legia: Tomasz Andrzejewski 21, Grzegorz Kukiełka 13, Łukasz Wilczek 13, Mateusz Jarmakowicz 11, Kamil Sulima 11, Michał Aleksandrowicz 8, Piotr Robak 5, Łukasz Pacocha 4, Adam Linowski 2, Grzegorz Malewski 0.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 3-0 dla Legii Warszawa

Kto był najlepszym zawodnikiem sobotniego meczu?