MKS nie znalazł recepty, BM Slam Stal zagra w półfinale!

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. jako drugi zespół zameldował się w półfinałach PLK. W środowy wieczór ekipa Emila Rajkovicia po raz trzeci pokonała MKS Dąbrowę Górniczą. Na zakończenie serii ostrowianie wygrali na wyjeździe...

Krzysztof Kaczmarczyk
WP SportoweFakty / Jakub Janecki

Aaron Johnson i Marc Carter - dwóch koszykarzy, którzy zrobili ogromną różnicę w trzecim, jak się okazało ostatnim meczu tej serii. Ten pierwszy tradycyjnie "robił wiatr", a ten udowodnił, że w play-offach jest nie do zatrzymania.

"Stalówka" rozpoczęła genialnie. Ostrowianie wykorzystali pierwszych osiem rzutów z gry. Pierwsze pudło zaliczyli dopiero w 10 minucie meczu!

Na początku drugiej kwarty Johnson zaliczył akcję 2+, a podopieczni Emila Rajkovicia prowadzili 30:19. W tym momencie zaczął się najlepszy okres MKS-u w tym meczu. Wszystko zaczęło się od doskonałej, agresywnej defensywy, dzięki której gospodarze zaliczyli serię 16:1 i objęli prowadzenie.

Po przerwie Stal znowu ruszyła do ataku. W trzeciej ćwiartce byli nie do zatrzymania. Szalał Mateusz Kostrzewski, swoje robił Johnson i w tej ćwiartce ostrowianie zdobyli aż 27 oczek.

W 32 minucie zza linii 6,75 trafił Łukasz Majewski i MKS przegrywał już 57:68. Dąbrowianie nie poddali się jednak. Zmniejszyli straty do dwóch oczek (71:73), ale w tym momencie "Stalówka" wyprowadziła dwa decydujące ciosy. Zza łuku trafił Carter, akcję 2+ dołożył Johnson i jasne stało się, że BM Slam Stal tego meczu już nie przegra.

Johnson zakończył mecz z dorobkiem 25 punktów (8/11 z gry), 6 zbiórek i 6 asyst. Carter dołożył 17 oczek, z czego 10 w czwartej ćwiartce. BM Slam Stal w PLK jeszcze z MKS-em nie przegrała. Ma bilans 7:0.

Rywalem ostrowian w półfinale PLK będzie triumfator z pary Stelmet BC Zielona Góra - Polpharma Starogard Gdański. Na chwilę obecną zielonogórzanie prowadzą w serii 2:0, a trzeci mecz rozpocznie się w środę o godzinie 20:00.

MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 76:85 (15:22, 23:14, 17:27, 21:22)

MKS: Kerron Johnson 21, Byron Wesley 13, Jeremiah Wilson 11, Bartłomiej Wołoszyn 10, Przemysław Szymański 5, Laimonas Chatkevicius 5, Marcin Piechowicz 5, Witalij Kowalenko 4, Piotr Pamuła 2, Patryk Wieczorek 0.

BM Slam Stal: Aaron Johnson 25, Marc Carter 17, Mateusz Kostrzewski 12, Łukasz Majewski 12, Christo Nikołow 5, Kamil Chanas 5, Robert Tomaszek 5, Shawn King 4, Szymon Szewczyk 0, Tomasz Ochońko 0.

stan rywalizacji: 3:0 dla BM Slam Stali Ostrów Wlkp.

Czy BM Slam Stal sięgnie po medal w obecnym sezonie?