ME U20 kobiet: porażka z Serbkami na koniec, Polska 10. ekipą w Europie

Niestety nie udało się wygraną zakończyć turnieju mistrzostw Europy do lat 20. W swoim ostatnim pojedynku osłabione brakiem Anny Makurat Biało-Czerwone uległy Serbkom 59:67.

Krzysztof Kaczmarczyk
Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A / Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A

Swój ostatni mecz w Portugalii podopieczne Krzysztofa Szewczyka rozpoczęły bardzo dobrze. Skutecznie w ataku grała Zuzanna Puc i pierwsza kwarta należała do nas. Niestety po krótkiej przerwie to koszykarki z Bałkanów przejęły inicjatywę na parkiecie.

Serbki swoją grę poprawiły znacząco po obu stronach parkietu. Efekt - w 22 minucie prowadziły już 37:29. Polki podniosły się. Zaliczyły serię 8:0 i spotkanie wyrównało się.

Na siedem minut przed końcem po trójce Puc i skutecznej akcji Aleksandry Parzeńskiej Biało-Czerwone prowadziły 49:48. Końcówka należała jednak do rywalek. Te trafiały ważne rzuty z gry, a w ostatnich sekundach nie myliły się na linii rzutów wolnych, którymi przypieczętowały swój triumf.

Zuzanna Puc zakończyła mecz z dorobkiem 20 oczek i 12 zbiórek. 12 dołożyła Parzeńska, która jednak końcówkę musiała oglądać z perspektywy ławki rezerwowych po przekroczeniu limitu przewinień.

Przeciwko Serbkom na parkiecie nie pojawiła się Anna Makurat (średnio na turnieju 9,5 punktu, 4 zbiórki i 2,5 asysty), która dostała od sztabu szkoleniowego wolne (przeciążone kolano).

Przed rokiem Polki zakończyły mistrzostwa Europy na 8 pozycji. Turniej również rozgrywany był w Portugalii. Trenerem drużyny był Roman Skrzecz.

W wielkim finale, który rozpocznie się o godzinie 20:45 prowadzone przez Jose Ignacio Hernandeza Hiszpanki zmierzą się ze Słowenkami, w składzie których jest Annamaria Prezelj.

Serbia - Polska 67:59 (11:17, 21:10, 12:14, 23:18)