NBA: Jared Sullinger nie zagra w Nets. Wygryzł go były kolega

W ostatnim czasie Brooklyn Nets testowali różne podkoszowe warianty. Wśród opcji znalazł się były podkoszowy duet Boston Celtics, Tyler Zeller - Jared Sullinger. Rywalizację wygrał ten pierwszy.

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki
Jared Sullinger w barwach Celtów East News / Jared Sullinger w barwach Celtów

Nie Jared Sullinger, a Tyler Zeller został nowym podkoszowym ekipy z Brooklynu. Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że popularny "Sully" jest bliski parafowania umowy z Nets, lecz ostatecznie do tego nie doszło. Na drodze stanął mu bowiem były kolega z czasów gry w Boston Celtics, czyli wspomniany już Zeller.

Mierzący 213 cm wzrostu środkowy występuje na parkietach NBA od 5 lat. Dodać można, że z różnym skutkiem. Najpierw był graczem Cleveland Cavaliers. W sezonie 2012/13 wystąpił w 77 spotkaniach, a 55 z nich rozpoczynał jako starter. Notował wówczas średnio 7,9 punktu i 5,7 zbiórki. Rok później jego rola w zespole zmalała, natomiast następne rozgrywki - 2014/15 - rozegrał już dla Celtów. I pierwszy sezon spędzony w stanie Massachusetts był dla niego bardzo dobry. Zapisywał na swoim koncie najlepsze w karierze 10,2 punktu i 5,7 zbiórki w średnio 21 minut gry co mecz.

Później powtórzyła się jednak sytuacja z czasów gry w Ohio - z roku na rok jego rola w drużynie malała i to znacznie. Z drugiej jednak strony, 27-latek po raz drugi wygrał wewnętrzną rywalizację z Sullingerem. Przed rokiem Celtics mieli do wyboru kogoś z tej właśnie dwójki i padło na Zellera. Teraz nie inaczej stało się podczas workoutów na Brooklynie.

O minuty w składzie Nets, były center bostończyków powalczy z Timofejem Mozgowem i wcale nie jest na straconej pozycji w rywalizacji o nawet wyjściowy skład. Tym bardziej, że - jak pokazuje historia - pierwszy sezon w nowym miejscu dla Zellera zawsze był udany. Być może podobnie będzie w ekipie z Brooklynu.

Z kolei Sullingerowi pozostała gra w... Chinach. Przynajmniej na razie. Na okres dwóch miesięcy związał się on bowiem z klubem tamtejszej CBA, Shenzhen Leopards.

ZOBACZ WIDEO Aleksander Doba przepłynął Atlantyk kajakiem. "Bo ja jestem ciekawy życia!"
Czy Tyler Zeller wygra pojedynek z Timofejem Mozgowem o pierwszą piątkę Brooklyn Nets?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×