II dzień turnieju w Warce: dominacja Rosy, rehabilitacja TBV Startu

W sobotnim meczu turnieju w Warce bardzo pewne zwycięstwo odniosła Rosa Radom, która nie dała większych szans Legii Warszawa, wygrywając 96:78. Za piątkową porażkę zrehabilitował się TBV Start Lublin, pokonując Trefla Sopot 94:82.

Piotr Dobrowolski
drużyna Rosy Radom WP SportoweFakty / Na zdjęciu: drużyna Rosy Radom
Uczestnicy turnieju pod patronatem burmistrza Warki w drugim dniu zmagań zaprezentowali bardzo ofensywny basket. TBV Start lepiej rozpoczął mecz z Treflem Sopot, wygrywając pierwszą kwartę różnicą pięciu punktów. Przed zejściem do szatni dowodzeni przez Filipa Dylewicza i Piotra Śmigielskiego (odpowiednio 18 i 16 punktów) zawodnicy ekipy z Trójmiasta nieco zniwelowali straty, jednak w drugiej połowie dominowała już tylko jedna drużyna.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się znani z występów w Polskiej Lidze Koszykówki Chavaughn Lewis i James Washington. Wspomagani przez Romana Szymańskiego, Marcina Dutkiewicza i Darryla Reynoldsa pozwolili swojemu zespołowi zbudować różnicę przekraczającą dziesięć "oczek". Podopieczni Davida Dedka nie mieli problemów z utrzymaniem zaliczki do końcowej syreny.

Trefl Sopot - TBV Start Lublin 82:94 (18:23, 19:17, 21:29, 24:25)

Trefl: Dylewicz 18, Śmigielski 16, Brown 10, Karolak 9, Marković 9, M. Kolenda 7, Zack 6, Ł. Kolenda 5, Motylewski 2, Walda 0

Start: Lewis 21, Washington 18, Szymański 13, Dutkiewicz 12, Reynolds 11, Gospodarek 9, Mirković 6, Dziemba 2, Ciechociński 2, Kowalski 0, Pelczar 0, Czerlonko 0.

***

Jedynie w pierwszych dziesięciu minutach Legia potrafiła nawiązać wyrównaną walkę z Rosą. Działo się tak za sprawą Grzegorza Kukiełki, który trafiał z dystansu jak natchniony. Gdy jednak gospodarze turnieju znaleźli swój właściwy rytm, szybko "odskoczyli" na kilka punktów i później już tylko tę różnicę powiększali.

Zdecydowanie ogrywali swoich przeciwników w pojedynkach jeden na jednego, ponadto skutecznie pracując w defensywie. Co prawda starali się Wall i Adam Linowski, lecz na zdobycze podopiecznych Wojciecha Kamińskiego było to za mało. Pięciu koszykarzy radomskiej drużyny zdobyło ponad dziesięć punktów.

W niedzielę o godz. 12:30 Legia zagra z Treflem, zaś o 15 Rosa zmierzy się z TBV Startem.

Legia Warszawa - Rosa Radom 78:96 (21:24, 19:31, 20:27, 18:14)

Legia: Wall 15, Kukiełka 15, Linowski 13, Jarmakowicz 8, Aleksandrowicz 7, Wilczek 7, Robak 6, Wilkerson 5, Sulima 2.

Rosa: Punter 20, Szymkiewicz 16, Sokołowski 13, Zegzuła 13, Auda 12, Trojan 8, Zajcew 7, Szczypiński 5, Witka 2, Piechowicz 0, Wątroba 0.