Turniej w Lublinie: zwycięstwo MKS-u i Startu

Na tydzień przed startem sezonu, przedstawiciele PLK rozgrywają turniej w Lublinie. W półfinale lepsi okazali się MKS Dąbrowa Górnicza oraz Start Lublin.

Jakub Artych
Start Lublin WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Start Lublin
W weekend w Lublinie rywalizuje czterech przedstawicieli PLK. W pierwszym półfinale beniaminek z Warszawy wyraźnie przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza. W zespole ze stolicy wystąpił już Jorge Bilbao, który w ostatnich dniach zmagał się z kontuzją barku. Hiszpan okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem Legii Warszawa, zdobywając 13 punktów.

W zespole z Dąbrowy Górniczej imponowało przede wszystkim dwóch zawodników: Paulius Dambrauskas oraz Jakub Parzeński, którzy zdobyli po 17 "oczek".

Legia Warszawa - MKS Dąbrowa Górnicza 68:89 (21:23, 14:18, 17:27, 16:21)

Legia: Bilbao 13, Wall 12 (2), Robak 12 (4), Linowski 10, Wilkerson 8 (1), Kukiełka 7 (1), Aleksandrowicz 4, Wilczek 2, Sulima 0.

Drugi półfinał był zdecydowanie bardziej wyrównany. Po pierwszej połowie bliżej zwycięstwa byli podopieczni Michała Barana, którzy prowadzili 38:35. Niezawodny był Amerykanin JayVaughn Pinkston, który prezentuje równą i wysoką formę. Na pochwałę zasłużył również Jakov Mustapić.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się jednak trzecia kwarta, którą gospodarze wygrali aż 25:14. Najskuteczniejszy okazał się Chavaughn Lewis, zdobywca 19 punktów.

TBV Start Lublin - Miasto Szkła Krosno 71:67 (19:17, 16:21, 25:14, 11:15)

Start: Levis 19, Dutkiewicz 10, Mirković 10, Dziemba 9, Szymański 8, Gospodarek 6, Ciechociński 5, Czerlonko 4, Kowalski 0.

Miasto Szkła: Pinkston 18, Mustapić 13, Gaddefors 11, Wallace 9, Hajrić 6, Sroka 5, Lejasmeiers 3, Grochowski 2, Jakóbczyk 0, Oczkowicz 0.