TOP 5: łotewski talent nie do zatrzymania (wideo)

Kristaps Porzingis jest jedną ze wschodzących gwiazd koszykówki. Udowodnił to podczas ostatniego EuroBasketu, a teraz robi to na parkietach NBA. W nocy z wtorku na środę popisał się kapitalną akcją.

Piotr Szarwark
Kristaps Porzingis w barwach New York Knicks PAP/EPA / RHONA WISE / Na zdjęciu: Kristaps Porzingis w barwach New York Knicks

New York Knicks rozpoczęli preseason w NBA od porażki w derbach z Brooklyn Nets (107:115). Po 17 punktów dla przegranych zdobyli Enes Kanter i Tim Hardaway jr., z kolei wszechstronny występ zanotował kreowany na lidera drużyny Kristaps Porzingis - 15 punktów, 5 zbiórek oraz dwa bloki w zaledwie 22 minuty.

Łotysz szczególnie zaimponował w jednej z akcji w trzeciej kwarcie, kiedy swobodnie ograł rywala, wjechał pod kosz i w efektowny sposób zdobył punkty dla swojego zespołu.