II liga: Basket znów lepszy od UMKS-u

Rozpoczęła się decydująca walka o awans do pierwszej ligi koszykarzy. Po cztery najlepsze zespoły z trzech grup drugiej ligi rozpoczęły walkę w półfinałach. W niemal wszystkich pojedynkach górach byli gospodarze. Wyjątkiem jest tylko UMKS Kielce, który uległ Basketowi Kraków.

Mateusz Kołodziej

W grupie A rozegrano jedno spotkanie. Rosasport Radom, po bardzo dobrym spotkaniu, pewnie pokonał Astorię Bydgoszcz. Już do przerwy zespół Piotra Ignatowicza prowadził różnicą 18 punktów (54:36).

Komplet pojedynków rozegrano w grupie B. Pierwsza po sezonie zasadniczym Spójnia Stargard Szczeciński "wymęczyła" zwycięstwo z czwartą Tarnovią Tarnowo Podgórne 74:69. Natomiast w Szczecinie, miejscowy AZS Radex, po bardzo dobrej trzeciej kwarcie (17:4) pokonał AZS Politechnikę Opolską 75:59. Świetny mecz w barwach szczecinian rozegrał Łukasz Biela, zdobywca 23 punktów.

W grupie C także tylko jedno spotkanie. Kielecki UMKS nie przerwał passy porażek z krakowskim Basketem i po raz kolejny uległ krakowianom, tym razem 79:92. Fenomenalne spotkanie w barwach Basketu rozgrywał Tomasz Suski, który zdobył 38 punktów, aż dziewięciokrotnie trafiając zza linii 6.25.

Wyniki pierwszych półfinałowych spotkań II ligi koszykarzy:

Grupa A:

Rosa-Sport Radom - Astoria Bydgoszcz 99:77 (31:22, 23:14, 26:27, 19:14) - stan rywalizacji 1:0.

Grupa B:

Spójnia Stargard Szczeciński - Tarnovia Tarnowo Podgórne 74:69 (25:23, 19:20, 14:13, 16:13) - stan rywalizacji 1:0.

AZS Radex Szczecin - AZS Politechnika Opole 75:59 (19:27, 23:12, 17:4, 16:16) - stan rywalizacji 1:0.

Grupa C:

UMKS Kielce - Basket Kraków 79:92 (11:26, 28:25, 17:19, 23:22) - stan rywalizacji 0:1.