Turcja: zwycięstwo Banvitu, mały wkład Damiana Kuliga

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / ABACA / Na zdjęciu: Damian Kulig w barwach Banvitu
Newspix / ABACA / Na zdjęciu: Damian Kulig w barwach Banvitu

Banvit BC zwyciężył pierwszy mecz w rozgrywkach ligi tureckiej w sezonie 2017/18. Ekipa Damiana Kuliga pokonała Buyukcekmece 84:82.

W tym artykule dowiesz się o:

Początek sezonu dla Banvitu BC nie należy do najłatwiejszych. Trudny terminarz, wymagający rywale na podwórku krajowym i w koszykarskiej Lidze Mistrzów - wobec czego nie wszyscy zawodnicy radzą sobie tak, jak chciałby trener Saso Filipovski. Niemniej jednak w sobotę jego podopieczni odnieśli pierwszy triumf w lidze.

Damian Kulig i spółka w Stambule pokonali Buyukcekmece, choć losy rywalizacji rozstrzygały się do ostatnich minut. Ostatecznie jednak, to Banvit zachował więcej zimnej krwi, dzięki czemu mecz zakończył się wynikiem 84:82.

Polak nie zachwycił w swoim występie. W niespełna 19 minut zdołał zdobyć pięć punktów (2/4 za dwa, 0/2 za trzy i 1/2 z linii rzutów wolnych). Poza tym dołożył siedem zbiórek i trzy bloki. Gości do triumfu poprowadził Adonis Thomas - autor 17 "oczek".

Turecki zespół nie ma zbyt dużo czasu na odpoczynek. Już we wtorek czeka go kolejne spotkanie w Lidze Mistrzów, tym razem wyjazdowe w Atenach.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Banvit zwyciężyła we wtorek z AEK-iem Ateny?