NBA: dwie wieże zdominowały Cleveland Cavaliers, blamaż Chicago Bulls

Cleveland Cavaliers ponieśli trzecią porażkę w sezonie 2017/18. Tym razem ulegli New Orleans Pelicans (101:123), a znakomite zawody rozegrali DeMarcus Cousins i Anthony Davis.

Piotr Szarwark
Anthony Davis i DeMarcus Cousins w barwach Pelicans Getty Images / Jonathan Bachman / Na zdjęciu: Anthony Davis i DeMarcus Cousins w barwach Pelicans
Anthony Davis opuścił poprzedni mecz z powodu kontuzji kolana, ale powrócił do gry w starciu z Cleveland Cavaliers i od razu był kluczowym graczem New Orleans Pelicans. Zapisał na swoim koncie 30 punktów, 14 zbiórek oraz trzy bloki i do spółki z DeMarcusem Cousinsem poprowadził zespół do trzeciego triumfu w tym sezonie. Cousins zakończył mecz z triple-double: 29 punktów, 12 zbiórek, 10 asyst.

Cavaliers już do przerwy przegrywali różnicą 13 oczek, ale w trzeciej kwarcie wydawało się, że odzyskali pewność w swojej grze i przejmują kontrolę nad spotkaniem. Kevin Love, w krótkim czasie, trzy razy trafił z dystansu, a Cavs objęli prowadzenie 74:72. To był tylko chwilowy stan, bo gospodarze w odpowiednim momencie się przebudzili i znów zaczęli odskakiwać rywalom z Ohio. W czwartej odsłonie Pelicans zaliczyli serial 13:3, czym przekreślili jakiekolwiek szanse Kawalerzystów.

- Bardzo lubię wygrywać. Jeśli będziemy regularnie grać tak, jak zagraliśmy tej nocy, jest duża szansa, że będziemy tym zespołem, jakim właśnie chcemy być - powiedział po meczu Cousins.

26 punktów i 11 zbiórek dla przegranych zdobył Love, ale to, co dawał zespołowi w ataku, odbierał w obronie, gdzie zupełnie nie potrafił się odnaleźć. Nie był to także popisowy mecz LeBrona Jamesa - 18 oczek, osiem asyst, pięć zbiórek, jak również cztery straty.

Dla Cavaliers to już trzecia porażka i to kolejna z zespołem ze średniej półki. Wcześniej przegrali oni nawet z Brooklyn Nets oraz Orlando Magic. W ekipie z Ohio niebawem może zrobić się dość nerwowo.

W nocy z soboty na niedzielę przed własną publicznością zupełnie skompromitowali się koszykarze Chicago Bulls, którzy przegrali z Oklahomą City Thunder różnicą 32 punktów (69:101). Russell Westbrook po raz pierwszy w karierze zaliczył triple-double przeciwko Bykom i nie ma już drużyny w NBA, przeciwko której tego nie zrobił. Tym razem do 12 punktów dołożył 13 zbiórek oraz 13 asyst.

Bulls byli w tym meczu fatalni pod każdym względem. Trafili tylko 28,2 proc. rzutów z gry, popełnili 19 strat, a także zagrali jedną z najgorszych kwart w historii zespołu. W drugiej odsłonie w ciągu 12 minut rywalizacji zdobyli tylko osiem oczek.

W NBA nie ma już niepokonanych zespołów. Pierwszą porażkę w tym sezonie zaliczyli Los Angeles Clippers, którzy jeszcze w trzeciej kwarcie prowadzili z Detroit Pistons 70:57, ale od tego momentu wszystko odwróciło się o 180 stopni. Pistons w kluczowym okresie ograniczyli poczynania ofensywne przeciwników i ostatecznie triumfowali 95:87.