Lider I ligi realizuje plan. Kilka elementów do poprawy

Koszykarze Spójni Stargard grają falami. Są jednak ostatnim niepokonanym zespołem w I lidze, co po sobotnim zwycięstwie nad Zetkamą Doral Nysa Kłodzko (91:61) dało im pierwszą pozycję w tabeli.

Patryk Neumann
zespół Spójni Stargard Materiały prasowe / Tadeusz Surma / Na zdjęciu: zespół Spójni Stargard
Stargardzianie nie odnosili najwyższych zwycięstw w lidze, ale grali pewnie. Nawet w meczach wygrywanych różnicą kilku punktów to oni kontrolowali sytuację. Żaden z siedmiu rywali w decydujących fragmentach meczu nie był na prowadzeniu. Oczywiście idealnie nie jest, o czym sami koszykarze dobrze wiedzą. - Jak nie będzie koncentracji to możemy się męczyć z każdym. Kolejny zimny prysznic w pierwszej połowie. Zupełnie inna druga część. Fajnie, że wygraliśmy, bo utrzymujemy passę. Walczymy dalej. Oby do kolejnych meczów podchodzić z jeszcze większą koncentracją - powiedział po sobotnim pojedynku z Zetkamą Doral Nysa Kłodzko Alan Czujkowski. Skrzydłowy jest chwalony nie tylko za wysoką skuteczność (32/48 celnych rzutów z gry), ale również efektowne bloki. Jego zagrania w defensywie już nie raz sprawiły, że stargardzka hala "odleciała".

Sobotni mecz z ligowym outsiderem miał być dla Spójni łatwy. Zaczęło się od prowadzenia 11:0. W drugiej kwarcie do głosu doszli goście. To efekt przestoju powtarzającego się od początku sezonu. Stargardzianie wdawali się w chaotyczne wymiany szybkich ataków a często z takich sytuacji korzyść czerpali rywale. Do tego Spójnia w dwóch ostatnich meczach popełniła 21 i 22 straty. To zdecydowanie za dużo. - Byliśmy teoretycznie mocniejszym zespołem, ale rywale też pokazali charakter. Doprowadziliśmy do tego, że uwierzyli, że mogą nam urwać punkty. Mała namowa w szatni w przerwie. Podeszliśmy do tematu bardziej skoncentrowani i to zaskutkowało wysoką przewagą - analizował Karol Pytyś.

Podkoszowy Spójni świetnie rozpoczął mecz z Zetkamą zdobywając siedem z dziewięciu pierwszych punktów swojej drużyny. Później na parkiecie pojawili się rezerwowi. Trener Krzysztof Koziorowicz chętniej dawał szansę zmiennikom, bo we wcześniejszych potyczkach ograniczył rotację do minimum, czyli siedmiu koszykarzy regularnie pojawiających się na parkiecie. - Myślę, że częściej tak będzie - zapowiedział stargardzki szkoleniowiec. - Później trochę podgoniliśmy i znów mogliśmy się cieszyć grą - dodał Karol Pytyś, którego zapytaliśmy o cele Spójni na rozpoczęty we wrześniu sezon.

Kibice po siódmym zwycięstwie śpiewali o awansie do PLK, który miałby się wydarzyć za niespełna rok. - Tego nie wiemy. W play-offach prawdopodobnie się znajdziemy. W tej części sezonu będzie już trudna przeprawa - racjonalnie odpowiedział nasz rozmówca. Spójnia ma się wzmocnić, ale transfery planują również rywale, więc układ sił w I lidze może się jeszcze zmienić.

Czy koszykarze Spójni Stargard pobiją klubowy rekord z poprzedniego sezonu i wygrają przynajmniej 11 spotkań z rzędu?