Katastrofalne rzuty wolne Stelmetu! Czwarta porażka w Lidze Mistrzów

Czwartą porażkę poniósł Stelmet Zielona Góra w koszykarskiej Lidze Mistrzów. Mistrzowie Polski nie mieli wiele do powiedzenia w starciu z francuskim Nanterre 92, przegrywając 82:95.

Jacek Konsek
Koszykarze Stelmetu BC Zielona Góra WP SportoweFakty / Tomek Fijałkowski / Na zdjęciu: Koszykarze Stelmetu BC Zielona Góra

6/17 na linii rzutów wolnych? Tak katastrofalną skuteczność zaprezentował Stelmet Zielona Góra, który popełnił także aż 18 strat na parkiecie we Francji. Mistrzowie Polski wyraźnie przegrali z Nanterre 92, mimo że w ostatnich minutach rzucili się w pogoń i odrobili kilkanaście punktów deficytu. Ostatecznie gospodarze triumfowali 95:82.

Nanterre był faworytem wtorkowego starcia i nie zawiódł. Stelmet spisał się jak to ma w zwyczaju w tym sezonie - miał dobre fragmenty, ale nic więcej. Gospodarze od początku narzucili swój styl gry, zasypali mistrzów Polski trójkami i pewnie sięgnęli po piąte zwycięstwo w fazie grupowej. Hugo Invernizzi trafił cztery trójki w premierowej odsłonie, a po przerwie to samo powtórzył Jamal Shuler. Francuski zespół bombardował zielonogórzan zza linii 6,75 niezwykle często - aż 17/29 w tym elemencie! To dzięki temu po pierwszej kwarcie było 28:15 dla Nanterre, a w okolicach 22 minuty nawet 55:33.

Stelmet miał dobre momenty - Zamojski trafił trzy trójki, dobre chwile miał najlepszy tego dnia Dragicević, swoje zrobił także Gecevicius, udane zmiany dawał Mokros. Ale to wszystko za mało. Choć końcowy wynik nie wskazuje na to, trzeba uczciwie powiedzieć, że ekipa z Francji miała spotkanie pod pełną kontrolą. Pogoń w ostatnich fragmentach czwartej odsłony zdała się już na nic.

Vladimir Dragicević  z 17 punktami i 10 zbiórkami powinien być uznany za najlepszego gracza Stelmetu. Czarnogórzec miał jednak 3/10 na linii rzutów wolnych! Po 13 oczek dołożyli Gecevicius i Florence, choć ten drugi w kluczowym momencie wkozłował sobie piłkę w nogę.

W 7. kolejce Ligi Mistrzów Stelmet podejmie czeski CEZ Nymburk. Spotkanie zaplanowano na środę 6 grudnia, początek o godzinie 18:30.

Nanterre 92 - Stelmet BC Zielona Góra 95:82 (28:15, 20:18, 22:23, 25:26)

Nanterre: Jamal Shuler 22, Hugo Invernizzi 15, Jean-Marc Pansa 13, Heiko Schaffartzik 13, Jamar Wilson 8, Johan Passave-Ducteil 8, Lahaou Konate 7, Terran Petteway 6, Erik Murphy 2, Bathiste Tchouaffe 1.

Stelmet: Vladimir Dragicević 17, James Florence 13, Martynas Gecevicius 13, Przemysław Zamojski 12, Jarosław Mokros 8, Armani Moore 6, Łukasz Koszarek 8, Adam Hrycaniuk 3, Thomas Kelati 0, Filip Matczak 0.