Mistrz skończył rok porażką. "Wisła miała wszystko pod kontrolą"

1KS Ślęza Wrocław przegrała hit Basket Ligi Kobiet w Krakowie. Wisła CanPack okazała się lepsza, wygrała 74:65. Trener mistrzyń Polski Arkadiusz Rusin nie miał po meczu żadnych wątpliwości, która drużyna była lepsza.

Krzysztof Kaczmarczyk
Arkadiusz Rusin WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Arkadiusz Rusin
To miał być wielki hit ostatniej kolejki BLK w 2017 roku. Naprzeciwko siebie stanęły mistrz i wicemistrz Polski. Pojedynek toczył się jednak od samego początku pod zdecydowane dyktando Wisły CanPack Kraków.

Biała Gwiazda już na starcie mocno ruszyła do przodu. - Po pierwszej kwarcie Wisła miała czternaście punktów przewagi. Potem my mieliśmy zrywy, ale wszystko było pod kontrolą rywalek - mówił po meczu Arkadiusz Rusin, szkoleniowiec 1KS Ślęzy Wrocław.

Swojego niezadowolenia z postawy drużyny nie kryła też prezes Katarzyna Ziobro-Franczak, która postawę drużyny nazwała wręcz żenującą.

Mistrzynie Polski starały się wrócić do gry, ale rywalki dobrze reagowały na to, co działo się na parkiecie. - Wygrał zespół, który od początku kontrolował to spotkanie. Zespół, który zagrał zdecydowanie lepiej w defensywie niż my - dodał Rusin.

Wisła dobrze wchodziła w "połówki". To właśnie pierwsza i trzecia kwarta okazały się kluczowe. - Jeżeli w dwóch kwartach w meczu tracimy czterdzieści dziewięć punktów, to z takim zespołem jak Wisła nie mamy szans - zakończył Rusin.

Ślęza pierwszą rundę zakończyła z bilansem 9 zwycięstw i 3 porażek, a to daje jej trzecie miejsce w ligowej tabeli za plecami Wisły CanPack oraz Artego Bydgoszcz. W rundzie rewanżowej obie te ekipy będą musiały zmierzyć się ze Ślęzą we Wrocławiu.

Czy Ślęza ma szansę wygrać rundę zasadniczą BLK?