Nie ma miejsca jak dom - Utah Jazz wygrywa po raz 16!

16 kolejne spotkanie we własnej hali wygrał lider Northwest Division - Utah Jazz. Minionej nocy podopieczni Jerry'ego Sloana zwyciężyli Dallas Mavericks a 17 punktów i 20 asyst zapisał na swoim koncie Deron Williams. Tymczasem 42 porażkę doznał New York Knicks, co oznacza, że 7 kolejny sezon gracze z Nowego Jorku zakończą z ujemnym bilansem. Tym razem lepsi od nich okazali się koszykarze Szerszeni z Nowego Orleanu.

Jacek Konsek

Dallas Mavericks, które jeszcze w niedzielny wieczór toczyło zacięty bój z Los Angeles Lakers, tym razem nie sprostało innej czołowej ekipie z Zachodu. Podobnie jak w spotkaniu z Jeziorowcami także tym razem kluczowe okazały się rzuty wolne, które Utah w czwartej kwarcie wykonywała perfekcyjnie. Gospodarze prowadzili już w tym meczu różnicą 21 punktów, lecz przyjezdni po świetnym początku ostatniej odsłony zdołali odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Wtedy jednak rozpoczęła się wspominana już seria rzutów wolnych, które w znacznej części pozwoliły zbudować run 16:0 i spokojnie dowieść wynik do końca. Najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie okazał się Carlos Boozer, zdobywca 28 punktów i 7 zbiórek. - Teraz wszyscy walczą o życie i miejsce w play off. Powinniśmy utrzymać to prowadzenie a je straciliśmy. Wiedzieliśmy, że oni będą próbowali odrobić straty, więc powinniśmy im przeszkodzić wcześniej - mówił po meczu Williams.

W Madison Square Garden emocji o dziwo nie zabrakło. Spisujące na straty kolejny sezon New York Knicks walczyło jak równy z równym z potentatem z Zachodu. Walczyło do czasu, kiedy sprawy w swoje ręce wziął Chris Paul, który był autorem serii 10 punktów bez odpowiedzi w końcówce czwartej kwarty. Sam rozgrywający 2-krotnie trafił z gry a chwilę potem świetnie obsłużył Tysona Chandlera (15 punktów i 18 zbiórek), który efektownie zapakował piłkę do kosza. - Tyson jest najbardziej atletycznym środkowym w całej lidze. Kiedy nie ma go w grze ze mną, to zupełnie nie wiem co robić - mówił o swoim koledze Paul. Gospodarze mogli jeszcze powalczyć w końcówce ale niezrozumiałą decyzję podjął szkoleniowiec Knicks Isiah Thomas, który na 1,5 minuty przed końcem gry wpuścił na parkiet zawodnik z głębokich rezerw Wilsona Chandlera. Zastąpił on jednego z najlepszych graczy Nowego Jorku Nate'a Robinsona a na tablicy wyników miejscowi przegrywali różnicą zaledwie 4 "oczek".