Sobotni hit PLK dla Anwilu! Lider przerwał passę Wilków

Po pięciu wygranych spotkaniach z rzędu, King Szczecin poniósł porażkę. Na Pomorzu Zachodnim triumfował lider Polskiej Ligi Koszykówki, Anwil Włocławek 85:70.

Jacek Konsek
koszykarze Anwilu i Kinga Newspix / KRZYSZTOF CICHOMSKI / Na zdjęciu: koszykarze Anwilu i Kinga
Tak słabo rzucającego za trzy punkty Anwilu Włocławek w tym sezonie jeszcze nie oglądaliśmy. Aż 18 pudeł na 24 próby mocno utrudniło grę podopiecznym Igora Milicicia. Goście zanotowali jednak świetny finisz, wygrywając ostatnią kwartę aż 24:12, odnosząc 11. wygraną w bieżących rozgrywkach. Rottweilery tym samym wróciły na pozycję lidera w Polskiej Lidze Koszykówki.

Co więcej, Anwil zebrał w całym meczu tylko 28 piłek - to także ich najgorszy wynik w bieżących rozgrywkach. Włocławianie tylko i wyłącznie doświadczeniem i kolektywną grą pokonali szczecinian, którzy mieli tego dnia ogromną szansę pokonać lidera PLK. Nie wytrzymali jednak tempa i zostali rozbici w ostatniej kwarcie. Na dodatek ich najlepszy snajper Paweł Kikowski zgromadził tylko siedem punktów (2/10 z gry), mając w początkowej fazie duże problemy z przewinieniami.

King prowadził 18:12 w końcówce pierwszej kwarty, ale Anwil szybko odrobił deficyt. Goście wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do ostatniej syreny. Długo jednak ich przewaga nie była bezpieczna, głównie z powodu świetnej gry duetu Medlock-Bartosz. To właśnie ta dwójka zdobyła w trzeciej odsłonie 16 z 24 oczek Wilków, które doszły raz na 45:47.

Fatalną serię pudeł za trzy punkty przerwał w czwartej kwarcie Michał Nowakowski. Dwie trójki skrzydłowego pozwoliły Anwilowi odskoczyć i przypieczętować 11. triumf. Ivan Almeida dość niespodziewanie nie rozpoczął meczu w wyjściowej piątce, ale i tak z 15 punktami i sześcioma zbiórkami był najlepszym graczem przyjezdnych. Carlos Medlock zdobył 22 oczka dla Kinga.

King Szczecin - Anwil Włocławek 70:85 (20:20, 14:23, 24:18, 12:24)

King: Carlos Medlock 22, Mateusz Bartosz 18, Tauras Jogela 12, Paweł Kikowski 7, Darrell Harris 5, Łukasz Diduszko 2, Andrei Desiatnikov 2, Sebastian Kowalczyk 2, Martynas Paliukenas 0, Kostas Jonuska 0, Maciej Majcherek 0.

Anwil: Ivan Almeida 15, Michał Nowakowski 12, Ante Delas 10, Paweł Leończyk 9, Szymon Szewczyk 9, Jarosław Zyskowski 9, Jaylin Airington 9, Kamil Łączyński 7, Josip Sobin 5, Rafał Komenda 0, Damian Ciesielski 0.