Stelmet BC odmieniony w trzy dni. "Dostaliśmy wiele informacji"

Andrej Urlep nie miał zbyt wiele czasu na wdrożenie swojej taktyki do Stelmetu BC Zielona Góra. Mimo to, po kilku dniach pracy w nowym klubie, Słoweniec poprowadził mistrzów Polski do triumfu nad BM Slam Stalą Ostrów (92:80).

Dawid Borek
Dawid Borek
Adam Hrycaniuk (z lewej) i Adam Łapeta (z prawej) WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Adam Hrycaniuk (z lewej) i Adam Łapeta (z prawej)
Nowy trener Stelmetu BC Zielona Góra miał zaledwie trzy dni na przygotowanie swojego zespołu do świątecznego meczu z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski. Choć czasu było niewiele, to w grze mistrzów Polski widać było sporo pozytywnych zmian. Ich efektem było zwycięstwo z ostrowianami w stosunku 92:80. - Chęci i wola walki sprawiły, że zagraliśmy dobrze i wygraliśmy mecz, co było dla nas najważniejsze - przyznał Adam Hrycaniuk.

- Wiadomo, że trudno było użyć wszystkich nowych elementów gry i komunikować się na odpowiednim poziomie. Mieliśmy za sobą trzy dni z nowym trenerem, dostaliśmy wiele informacji o ataku i obronie. Staraliśmy się je wykorzystać, ale zdawaliśmy sobie sprawę, że błędy mogą się powtarzać - wyjaśnił.

Trzeba jednak powiedzieć, że świąteczne zwycięstwo nie przyszło Stelmetowi BC łatwo. BM Slam Stal postawiła mistrzom Polski spory opór. - Pierwsza połowa była trochę nerwowa. Nie graliśmy tak dokładnie, jak chcieliśmy. Przede wszystkim przygotowywaliśmy się na dobrą obronę, a ta na początku była taka sobie. Po pierwszej części meczu, gdzie daliśmy rzucić sobie 45 punktów, w drugiej połowie poprawiliśmy błędy i zatrzymaliśmy rywala na 35 oczkach - dodał Hrycaniuk.

Czy spodziewałaś/eś się tak szybkich efektów pracy Andreja Urlepa?