Filip Matczak: Najważniejsze zwycięstwo, ale mecz nie powinien tak wyglądać

Stelmet BC Zielona Góra, choć ze sporymi kłopotami w końcówce, pokonał w piątek GTK Gliwice 91:90. Mimo zwycięstwa, mistrzowie Polski mają o czym myśleć po starciu z outsiderem PLK.

Dawid Borek
Dawid Borek
Filip Matczak WP SportoweFakty / Grzegorz Jędrzejewski / Na zdjęciu: Filip Matczak
Jeszcze w trzeciej kwarcie wydawało się, że Stelmet BC Zielona Góra w pełni przejął kontrolę nad meczem i spokojnie dowiezie wygraną do ostatniego gwizdka. Gdy w 25. minucie zielonogórzanie prowadzili różnicą 17 "oczek", w ich szeregach pojawiło się rozluźnienie, które sprawiło, że zespół GTK Gliwice z nawiązką odrobił straty i na 20 sekund przed końcem spotkania prowadził 90:89.

W decydującym momencie spod kosza trafił jednak Vladimir Dragicević, który wyprowadził Stelmet BC na prowadzenie. Ostatecznie biało-zieloni pokonali outsidera PLK 91:90. - Najważniejszy jest efekt końcowy - zwycięstwo. Może druga połowa meczu nie wyglądała w naszym wykonaniu tak, jakby się tego chciało, ale tak bywa. Trzeba to przeanalizować, na pewno wyciągniemy z tego spotkania wnioski. Ten pojedynek powinien inaczej wyglądać i pójść łatwiej - przyznał Filip Matczak.

Ekipa GTK Gliwice w Winnym Grodzie pokazała charakter i była o krok od sprawienia niespodzianki. Nic dziwnego, że po meczu przyjezdni byli zdołowani końcowym rezultatem. - Drużyna GTK zagrała naprawdę dobre spotkanie. Rywale trafiali, postawili się, stąd taki wynik - dodał Matczak.

Kolejnym rywalem Stelmetu BC w PLK będzie Anwil Włocławek. Starcie z liderem PLK mistrzowie Polski rozegrają 3 stycznia.

Czy spodziewałaś/eś się tak emocjonującego meczu w Zielonej Górze?