Anthony Beane - takich graczy w PLK chcemy więcej

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Anthony Beane
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Anthony Beane
zdjęcie autora artykułu

Legia Warszawa zawodzi w tym sezonie w PLK. Jej nadzieją na lepsze wyniki jest jednak Anthony Beane, który spisuje się fantastycznie. Amerykanin już potwierdził swoją wartość.

Do pięciu razy sztuka. Na tle pozostałych obcokrajowców Legii Warszawa wygląda jak człowiek z innej planety. Amerykanin nie potrzebował wiele czasu, aby zaadaptować się do nowych warunków. Wystąpił do tej pory jedynie w trzech meczach, jednak jego statystyki są imponujące: 103 minuty na parkiecie i 69 punktów, co daje mu średnią 23 "oczka" na spotkanie. To oczywiście najlepsze "cyferki" w całej ekstraklasie.

Anthony Beane nie boi się brać odpowiedzialności na swoje barki. Zachowuje się jak prawdziwy lider i często trafia do kosza z bardzo trudnych pozycji. Już w debiucie w starciu z MKS-em Dąbrowa Górnicza (77:81) zdobył 19 punktów (9/14 za dwa). - Myślę, że Anthony da nam dużo wartości w zespole. Widać, że jest dobrym i szybkim zawodnikiem, musi się jeszcze z nami zgrać - chwalił kolegę Michał Aleksandrowicz. Świetna gra Amerykanina nie przełożyła się jeszcze na zwycięstwo beniaminka PLK. W Krośnie było już jednak bardzo blisko. Beane w pierwszej połowie był znakomity, a w pewnym momencie legioniści prowadzili już różnicą 13 punktów. W drugiej połowie obwodowy zagrał już nieco słabiej.

23-letniego zawodnika wypatrzył Tane Spasev, co jest oczywiście jego dużą zasługą. Koszykarze Legii potrzebują jeszcze dwóch solidnych obcokrajowców, aby wejść na wyższy poziom gry. Niezbędny jest klasowy rozgrywający oraz podkoszowy, który zapewni odpowiednią jakość pod tablicami.

Już w środę 3 stycznia ekipa ze stolicy zagra na wyjeździe z Rosą Radom. Natomiast kilka dni później podejmować będzie PGE Turów Zgorzelec. Dla Legii jest to ostatni dzwonek, aby zacząć wygrywać w ekstraklasie.

Obcokrajowcy w Legii Warszawa:

Gracz Mecze Punkty (średnia) Eval (wskaźnik efektywności)
Anthony Beane32316.7
Jobi Wall1410.28.9
Hunter Mickelson1112.514.5
Naadir Tharpe910.77.8
Isaiah Wilkerson (odszedł z Legii)5119.6

ZOBACZ WIDEO: Polak przez 14 lat brał narkotyki. "Byłem zniewolony. Nie chciałem tak dłużej żyć"

Źródło artykułu: