NBA: McCollum na zwycięstwo. Blazers pokonali Spurs

Portland Trail Blazers pokonali San Antonio Spurs 111:110 w poniedziałkowym meczu ligi NBA. Zwycięski rzut w ostatnich sekundach czwartej kwarty oddał C.J. McCollum.

Jacek Konsek
CJ McCollum Getty Images / Abbie Parr / Na zdjęciu: C.J. McCollum

C.J. McCollum nie zastanawiał się długo i pognał z piłką przez całe boisko w ostatnich sekundach czwartej kwarty. Lider Portland Trail Blazers skorzystał z zasłony Nurkicia, wbił się w pole trzech sekund San Antonio Spurs i floaterem zdobył zwycięskie punkty. McCollum zdobył w sumie 25 punktów, a ekipa ze stanu Oregon triumfowała w trzecim kolejnym spotkaniu we własnej hali.

Blazers pokonali wyżej notowanego rywala, nawet mimo braku drugiego z liderów Damiana Lillarda. Co ciekawe, to goście trafili w tym meczu więcej trójek, mieli siedem asyst więcej i wygrali walkę na zbiórkach. 30 oczek wywalczył dla nich były gracz Blazers LaMarcus AldridgeManu Ginobili dołożył 20 oczek dla Ostróg. Jak się okazało, 40-letni Argentyńczyk przeszedł do historii NBA jako jedyny zawodnik w tym wieku, który w dwóch kolejnych meczach zdobywał jako rezerwowy co najmniej 20 oczek.

Podobną akcję w końcówce meczu Miami Heat - Utah Jazz wykonał Josh Richardson. Skrzydłowy Żaru odważnie zaatakował strefę podkoszową Jazzmanów i dał ekipie z Florydy 22. wygraną w tym sezonie. W całym meczu zdobył 14 punktów i miał siedem asyst.

26 punktów, 11 asyst i 10 zbiórek w wykonaniu Russella Westbrooka nie wystarczyło do pokonania Phoenix Suns. 14. triple-double lidera Oklahomy City Thunder zdało się na nic, bowiem goście poza pierwszą kwartą nie potrafili wyjść na prowadzenie. Słońca zasłużenie triumfowały 114:100, a 26 oczek wywalczył dla nich Devin Booker. 37 punktów z ławki dołożył duet Bender-Jackson.