Zero Gortata. Golden State Warriors idą jak burza

Marcin Gortat nie zdobył żadnego punktu w przegranym przez Washington Wizards spotkaniu przeciwko Charlotte Hornets 109:133. Tymczasem aż 68 oczek wywalczył duet Thompson-Curry, który dał Golden State Warriors 37. wygraną w sezonie.

Jacek Konsek
Klay Thompson Getty Images / Gregory Shamus / Na zdjęciu: Klay Thompson

20 minut i 0/3 z gry oraz 0/2 z linii rzutów wolnych - to dorobek Marcina Gortata w meczu przeciwko Charlotte Hornets. Polski środkowy drugi raz w tym sezonie zakończył spotkanie z brakiem punktów - ostatni raz miało to miejsce 4 grudnia. Łodzianin do swojego dorobku dołożył osiem zbiórek, dwa przechwyty i asystę. Miał również drugi najgorszy wskaźnik +/-, wynoszący -23.

Czarodzieje po słabej grze wyraźnie przegrali z Szerszeniami, na ławkę których powrócił mający ostatnio problemy ze zdrowiem Steve Clifford. Jego podopieczni zdobyli w pierwszej połowie aż 77 punktów, co jest rekordem klubu. Przed przerwą gospodarze mieli 16 oczek przewagi, w trzeciej odsłonie nawet 28.

Michael Kidd-Gilchrist z 21 punktami był najlepszym strzelcem Hornets. Wśród pokonanych brylował Bradley Beal, autor 26 oczek. Wizards z bilansem 25-20 zajmują 5. miejsce w Konferencji Wschodniej.

Splash Brothers w najlepszym wydaniu zapewnili mistrzom NBA 37. wygraną w bieżących rozgrywkach. Klay Thompson i Stephen Curry zdobyli w sumie aż 13 trójek (68 punktów tego duetu!) i poprowadzili Wojowników do wyjazdowej wygranej nad Chicago Bulls 119:112. Dla obrońców tytułu był to 14. triumf z rzędu poza własną halą, co jest wyrównaniem najlepszego wyniku w historii klubu z Oakland.

- Kiedy oni grają w taki sposób, wystarczy, że ty pełnisz swoje role na parkiecie i wszystko na pewno będzie dobrze - powiedział Kevin Durant, który do dorobku Warriors dołożył 19 punktów, osiem zbiórek i siedem asyst. GSW z bilansem 37-9 są najlepszą ekipą w rozgrywkach.

Kareem Abdul-Jabbar na trybunach nie przyniósł szczęścia Milwaukee Bucks. Kozły musiały uznać wyższość Miami Heat 101:106 w starciu dwóch czołowych ekip Konferencji Wschodniej. Najlepszy mecz w sezonie rozegrał Hassan Whiteside, który zapisał na swoim koncie 27 punktów, 13 zbiórek i sześć bloków. Podkoszowy Żaru miał 10/12 w rzutach z gry, a na dodatek otrzymał solidne wsparcie od Dragicia, Richardsona i Olynyka.