Jest decyzja PLK: walkower w meczu Czarni - BM Slam Stal

Zarząd Polskiej Ligi Koszykówki zweryfikował wynik spotkania Czarni - BM Slam Stal jako walkower na korzyść drużyny gości (20:0). Ponadto słupski klub nie otrzyma za ten mecz punktów.

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Czarni i Stal WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Czarni i Stal
Sobotni mecz w "Gryfii" nie odbył się, ponieważ na piątkowej konferencji prasowej... Andrzej Twardowski ogłosił upadłość i zapowiedział wycofanie zespołu z rozgrywek Energa Basket Ligi.

Jednocześnie prezes Czarnych Słupsk na spotkaniu z dziennikarzami mówił, że do samego końca starał się o pozyskanie sponsora, dlatego też poproszono klub z Ostrowa Wielkopolskiego o przełożenie meczu, by zyskać nieco na czasie. Takiej zgody jednak nie otrzymano, więc przesłano informację do ligi, że sobotni mecz nie odbędzie się.W poniedziałek zarząd PLK wydał krótki komunikat ws. sobotniego spotkania. "W związku z nierozegraniem meczu Czarni Słupsk - BM Slam Stal Ostrów Wlkp., zweryfikowano wynik spotkania jako walkower dla drużyny gości - 20:0. Ponadto zespół Czarnych otrzyma 0 punktów w tabeli za ten mecz" - czytamy na oficjalnej stronie PLK.

Otrzymanie walkowera skutkuje także karą finansową w wysokości 30 tysięcy złotych. Klubowi ze Słupska przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej PZKosz w ciągu 7 dni.

Warto jednocześnie podkreślić, że Czarni nie przysłali informacji o wycofaniu się z ligi do zamknięcia biura PLK w poniedziałek. Podobno cały czas są czynione starania, żeby zespół mógł dokończyć sezon. Zawodnicy otrzymali nawet informację, żeby wstrzymać się z podpisywaniem nowych kontraktów. Czasu jednak za dużo nie ma, bo do wtorku kluby muszą przesłać uzupełnioną dokumentację do PLK ws. śródsezonowej weryfikacji. Ostateczne decyzje zapadną 31 stycznia (środa).

ZOBACZ WIDEO: Puchar Anglii: nokaut w wykonaniu Leicester City. Zobacz skrót meczu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Czarni Słupsk odbudują się i wrócą do PLK w ciągu 3 lat?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×