Asseco zdobyło Zgorzelec! Świetny mecz Żołnierewicza

Asseco Gdynia udanie zrewanżowało się PGE Turowowi Zgorzelec i wygrało na wyjeździe 82:73. Świetne spotkanie zagrał Przemysław Żołnierewicz.

Dawid Borek
Dawid Borek
Przemysław Żołnierewicz WP SportoweFakty / Przemysław Żołnierewicz
Gdynianie byli żądni rewanżu za pierwsze spotkanie z PGE Turowem w obecnym sezonie, które przegrali różnicą zaledwie jednego punktu. Wówczas bohaterem zgorzelczan został Roderick Camphor, który na cztery sekundy przed końcową syreną przymierzył zza łuku. Co ciekawe, w meczu tym rzut na zwycięstwo miał jeszcze Przemysław Żołnierewicz, jednak piłka wykręciła się z kosza.

Można powiedzieć, że co się odwlecze, to nie uciecze. W drugim pojedynku gdynian ze zgorzelczanami Żołnierewicz był podwójnie zmotywowany, by tym razem poprowadzić swoją drużynę do triumfu i dopiął swego w efektownym stylu. 22-latek w środowym spotkaniu w przygranicznym mieście był niemal nie do zatrzymania, gromadząc na swoim koncie 24 punkty i dziewięć zbiórek.

Zespoły PGE Turowa i Asseco przez pierwszą połowę szły łeb w łeb. Mniej więcej od połowy trzeciej kwarty przyjezdni zaczęli budować przewagę, między innymi za sprawą rzutów trzypunktowych, tylko w drugiej połowie trafiając siedem "trójek".

Kluczowa dla losów pojedynku okazała się ostatnia kwarta, w której gdynianie triumfowali 27:20, mniej więcej od 33 minuty kontrolując wynik.

Oprócz Żołnierewicza, świetne zawody w barwach Asseco zagrał też Krzysztof Szubarga - autor 20 punktów i pięciu asyst. W PGE Turowie wyróżnił się z kolei przede wszystkim wszechstronny Roderick Camphor (15 oczek, 7 asyst, 7 zbiórek).

PGE Turów Zgorzelec - Asseco Gdynia 73:82 (12:17, 23:18, 18:20, 20:27)

PGE Turów: Cameron Ayers 16, Rod Camphor 15, Brad Waldow 13, Bartosz Bochno 9, Karolis Petrukonis 6, Jakub Patoka 8, Jacek Jarecki 4, Kacper Borowski 2, Stefan Balmazović 0, Jakub Koelner 0

Asseco: Przemysław Żołnierewicz 24, Krzysztof Szubarga 20, Marcel Ponitka 11, Dariusz Wyka 10, Jakub Garbacz 6, Mikołaj Witliński 6, Piotr Szczotka 3, Filip Put 2, Bartosz Jankowski 0, Karol Kamiński 0