Anthony Beane lepszy od Aarona Johnsona, ale to BM Slam Stal wygrała mecz

Nie było sensacji w Ostrowie Wielkopolskim pomimo, że Anthony Beane mocno na to pracował. Ostatecznie BM Slam Stal w 19. kolejce EBL pokonała we własnej hali Legię Warszawa 75:60. Gospodarzy do triumfu poprowadził niezawodny Aaron Johnson.

Krzysztof Kaczmarczyk
 Aaron Johnson WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Aaron Johnson
Stal musiała ten mecz wygrać i ostatecznie dopięła swego, ale triumf nad słabiutką Legią zapewniła sobie dopiero w ostatniej kwarcie.

Wcześniej nie do zatrzymania był Anthony Beane, który w całym meczu zaliczył 29 punktów (13/28 z gry). Amerykański łowca punktów w kluczowej kwarcie uzbierał jednak zaledwie dwa oczka.

BM Slam Stal miała jednak w swoich szeregach godnego rywala - był nim Aaron Johnson. Filigranowy rozgrywający uzbierał 26 punktów - z czego w ostatniej ćwiartce aż 13.

W 30. minucie meczu Legia przegrywała tylko 48:49. Potem jednak zza łuku przymierzył Johnson, a BM Slam Stal zaczęła odjazd. Amerykanin dołożył potem jeszcze dwie trójki, kolejną dodał Grzegorz Kulka, a Legia nie miała już odpowiedzi. Gospodarze szybko objęli dwucyfrowe prowadzenie i ostatecznie dowieźli w miarę spokojnie triumf do końcowej syreny.

Oprócz Johnsona najwięcej braw po stronie BM Slam Stali należy się Adam Łapeta. Polski środkowy zdominował strefę podkoszową - zaliczył 19 oczek (5/6 z gry i 9/11 z linii rzutów wolnych) i 12 zbiórek.

Beniaminek ze stolicy trzymał się dzielnie do momentu, w którym Beane trafiał. To dzięki niemu Legia prowadziła po pierwszej połowie, a na jego koncie już wtedy było 18 punktów. Z każdą kolejną minutą jego efektywność jednak spadała. Dodatkowo w składzie Legii zabrakło Chauncey'a Collinsa.

Gospodarze z kolei musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Marca Cartera, który leczy kontuzjowane ścięgno Achillesa.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Legia Warszawa 75:60 (15:19, 17:16, 17:12, 26:13)

BM Slam Stal: Aaron Johnson 26, Adam Łapeta 19 (12 zb), Mateusz Kostrzewski 8, Jure Skifić 5, Szymon Łukasiak 4, Grzegorz Kulka 3, Michał Kierlewicz 2, Michał Chyliński 2, Tomasz Ochońko 2, Łukasz Majewski 2, Grzegorz Surmacz 2.

Legia: Anthony Beane 29, Hunter Mickelosn 10, Łukasz Wilczek 7, Piotr Robak 4, Grzegorz Kukiełka 4, Jobi Wall 3, Tomasz Andrzejewski 2, Michał Kołodziej 1, Kamil Sulima 0, Andrejs Selakovs 0, Wojciech Szpyrka 0.