NCAA: skuteczny Jakub Nizioł

W sobotę w nocy polskiego czasu na uniwersyteckich parkietach ligi NCAA wystąpiło czterech Polaków. Najlepiej z nich zaprezentował się Jakub Nizioł.

Stanisław Grabowski
Jakub Nizioł Materiały prasowe / Matt Aguirre / Na zdjęciu: Jakub Nizioł
Cal Poly Mustangs pokonało u siebie uczelnię Hawai'i Rainbow Warriors (bilans 13-8) 78:64. Duży wkład w końcowy sukces miał nasz rzucający Jakub Nizioł, który w ciągu 27 minut gry zdobył 12 punktów (4/6 za 3, 0/2 za 2). Ponadto Polak na swoim koncie zanotował 4 zbiórki i 2 asysty, a jego zespół odniósł ósme zwycięstwo w dwudziestym trzecim spotkaniu w bieżących rozgrywkach NCAA.

Również wygraną zanotowała West Virginia Mountaineers ogrywając wysoko na własnym parkiecie Kansas State 89:51. Zwłaszcza druga połowa w wykonaniu Macieja Bendera i jego kolegów była druzgocąca dla rywali (50:21). Niestety nasz skrzydłowy grał tylko 3 minuty nie zapisując się w statystykach.

W ostatnim czasie dwie porażki poniosła uczelnia Ole Miss Rebels (11-12). W sobotę na wyjeździe przegrała wysoko z Tennessee Volunteers (17-5) 61:94. Dominik Olejniczak w tym starciu rzucił 2 punkty (1/1 za 1, 0/2 za 2), a także zebrał 1 piłkę. W środę natomiast jego zespół przegrał u siebie z Auburn Tigers (nr 11 w rankingu ESPN, bilans 20-2) 70:79. W tym pojedynku nasz podkoszowy zanotował 7 punktów (1/2 za 1, 3/3 za 2) i 4 zbiórki.

Do dziewiętnastu z rzędu wzrosła liczba porażek Chicago State (2-23). Cougars tym razem ulegli bardzo wysoko Grand Canyon Antelopes (17-7) 55:89. Patryk Szpir w ciągu 14 minut rzucił 4 punkty trafiając wszystkie rzuty wolne.

Pennsylvania Quakers pokonała u siebie Yale Bulldogs (9-13) 59:50. Było to piętnaste zwycięstwo drużyny Jakuba Mijakowskiego w tym sezonie. Niestety Polak nie dostał szansy na zaprezentowanie swoich umiejętności na parkiecie.

Czy Jakub Nizioł ma szansę na grę w reprezentacji Polski?