NCAA: wielki mecz Dominika Olejniczaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Andrzej Romański / PZKosz / Na zdjęciu: Dominik Olejniczak w koszulce reprezentacji Polski

W sobotę w nocy czasu polskiego na uniwersyteckich parkietach ligi NCAA zobaczyliśmy trzech Polaków. Najlepiej z nich zaprezentował się Dominik Olejniczak.

[tag=52958]

Ole Miss Rebels[/tag] (bilans 11-10) przegrało wyjazdowe starcie z Texas Longhorns (14-7) 72:85. Pomimo słabszego wyniku drużynowego dobre zawody rozegrał nasz podkoszowy Dominik Olejniczak. W ciągu 27 minut gry zdobył on 16 punktów, trafiając 7 z 13 prób za 2 oraz 2 z 3 rzutów wolnych. Ponadto zanotował 6 zbiórek, 2 asysty, przechwyt i blok.

Również porażką swoje spotkanie zakończyło West Virginia Mountaineers (16-5). Drużyna uległa we własnej hali Kentucky Wildcats (też 16-5) 76:83. Maciej Bender rzucił 2 punkty (1/1 z gry) oraz zapisał na swoim koncie 4 zbiórki i przechwyt.

Jakub Mijakowski nie wystąpił w wygranym starciu jego Penn Quakers (13-6) z Saint Joseph's (9-11) 67:56. Natomiast siedemnastą przegraną z rzędu poniosło Chicago State (2-21). Zespół Patryka Szpira (Polak nie grał) uległ w domowym pojedynku UT Rio Grande Valley (11-11) 81:87.

Nie powiodło się też na wyjeździe Cal Poly Mustangs (6-15), którzy przegrali z UC Davis Aggies (14-7) aż 56:80. Jakub Nizioł przebywał na parkiecie 22 minuty w tym pojedynku. Nasz rzucający zdobył 6 punktów (4/4 za 1, 1/1 za 2, 0/3 za 3).

Czy Dominik Olejniczak ma szansę zaistnieć w NCAA jak Przemysław Karnowski?