Niedzielny hit EBL dla Anwilu! Udany debiut Wojciechowskiego

W pierwszym niedzielnym meczu 23. kolejki Energa Basket Ligi, Anwil Włocławek pokonał na wyjeździe BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 83:76.

Jacek Konsek
koszykarze Anwilu Włocławek Newspix / ANNA KLEPACZKO/ FOTOPYK / Na zdjęciu: koszykarze Anwilu Włocławek

Anwil Włocławek pokonał BM Slam Stal i zakończył tym samym sześciomeczową serię zwycięstw ostrowian. Bohaterem spotkania okazał się Ivan Almeida, zdobywca 29 punktów. Bardzo udany debiut w zespole gości zanotował Jakub Wojciechowski, autor 12 oczek.

Stal rzuciła się w pogoń za Anwilem w czwartej kwarcie - trafiła aż sześć trójek, ale finalnie nie udało się dogoni ekipy trenera Milicicia. Goście mieli kilka razy 10-punktową przewagę, która w ostatniej odsłonie zmalała do dwóch oczek. Na nic więcej tego dnia nie było stać ostrowian.

Anwil miał tego dnia niesamowitego Almeidę - lidera, pewnego strzelca i koszykarza, który brał na siebie największą odpowiedzialność. Kabowerdeńczyk już do przerwy zdobył 17 punktów, gromadząc w sumie 29 - to drugi najlepszy wynik w EBL lidera Anwilu. Debiutujący w naszej lidze Wojciechowski dołożył 12 oczek, dziewięć miał Quinton Hosley.

Włocławianie wypracowali sobie przewagę przede wszystkim szybkim atakiem, dzięki któremu zdobyli do przerwy 13 punktów. Po przerwie w zespole miejscowych świetny okres miał Mateusz Kostrzewski, skuteczny był także Nikola Marković. Zabrakło w decydujących momentach punktowego wsparcia lidera Stali Aarona Johnsona, który miał 3/9 z gry.

Rottweilery z bilansem 21-4 są już o krok od zajęcia 1. pozycji po sezonie zasadniczym Energa Basket Ligi. Stal mimo porażki nadal będzie zajmować 4. lokatę, która daje przewagę parkietu w pierwszej rundzie play-off.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Anwil Włocławek 76:83 (16:22, 18:20, 20:18, 22:23)

Stal: Nikola Marković 14, Mateusz Kostrzewski 13, Adam Łapeta 11, Michał Chyliński 10, Aaron Johnson 10, Grzegorz Surmacz 7, Marc Carter 7, Jure Skifić 2, Tomasz Ochońko 2.

Anwil: Ivan Almeida 29, Jakub Wojciechowski 12, Quinton Hosley 9, Kamil Łączyński 8, Jarosław Zyskowski 8, Josip Sobin 6, Jaylin Airington 5, Paweł Leończyk 4, Michał Nowakowski 0, Ante Delas 0.