Rosa pnie się w górę tabeli EBL! Trwa świetna passa radomian

W drugim środowym meczu 24. kolejki Energa Basket Ligi, Rosa Radom pokonała na wyjeździe AZS Koszalin 92:85. Amerykański duet English-Harrow zdobył 41 punktów dla gości.

Jacek Konsek
koszykarze HydroTrucku Radom WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: koszykarze HydroTrucku Radom

Czwarta wygrana z rzędu i piąta w ostatnich sześciu grach - postawa Rosy Radom w końcu zadowala kibiców na Mazowszu oraz wszystkich tych, którzy liczyli na dobrą grę podopiecznych trenera Kamińskiego. Po pokonaniu Stelmetu, Polskiegu Cukru i MKS, teraz przyszła kolej na AZS Koszalin. Po świetnej drugiej połowie Rosa triumfowała 92:85, odnosząc 15. wygraną w bieżących rozgrywkach.

Rosa miała tylko pięć asyst do przerwy, ale później było już tylko lepiej. Radomianie rzucali na 59. proc. skuteczności z gry, kolejne kapitalne zawody rozegrał A.J. English, który do przerwy miał 14 punktów, w sumie notując 21 oczek. Trzecia odsłona należała do duetu Harrow-Sokołowski, obaj zdobyli 20 z 28 punktów drużyny. Kiedy English dołożył serię punktów na początku ostatniej odsłony, Rosa była już pewna wygranej.

Gospodarze rozdali 23 asyst, trafili 10 trójek, mieli niesamowitego Aleksandara Marelję (22 punkty, 12 zbiórek i siedem asyst), lecz tego dnia nie było mocnych na ekipę trenera Kamińskiego.

Gra Rosy w końcu układa się tak jak powinna. Drużyna po fatalnej przygodzie z Ligą Mistrzów dokonała zmian w składzie, które przynoszą efekt. Fraser rozkręca się z meczu na mecz, z kolei English szybko wszedł w buty Puntera i jest obecnie czołowym snajperem w EBL.

Rosa w wirtualnej tabeli jest już na 6. miejscu, a jeszcze kilka tygodni temu całkiem realny był scenariusz, że nie będzie radomian w najlepszej ósemce. Przy utrzymaniu tej formy zespół z Mazowsza może jeszcze wskoczyć do czołowej czwórki, co byłoby dobrym prognostykiem przed fazą play-off.

AZS Koszalin - Rosa Radom 85:92 (23:23, 23:20, 22:28, 17:21)

AZS: Aleksandar Marelja 22, Kacper Młynarski 15, Jakub Dłoniak 14, Diante Baldwin 12, Nikola Malesević 10, Modestas Kumpys 6, Szymon Kiwilsza 4, Aleksander Leńczuk 2, Igor Wadowski 0.

Rosa: AJ English 21, Ryan Harrow 20, Michał Sokołowski 16, Michael Fraser 11, Patrik Auda 10, Igor Zajcew 7, Filip Zegzuła 5, Szymon Szymański 2, Daniel Szymkiewicz 0, Marcin Piechowicz 0, Maciej Bojanowski 0.