Sfrustrowany Stelmet! Fatalny mecz mistrza Polski, medalu nie będzie?!

Polski Cukier Toruń pokonał na wyjeździe Stelmet Enea BC Zielona Góra 117:95 w pierwszym meczu o brązowy medal Energa Basket Ligi. Drugie spotkanie w najbliższy wtorek.

Jacek Konsek
Glenn Cosey PAP / Lech Muszyński / Na zdjęciu: Glenn Cosey

Tak słabego w defensywie mistrza Polski w tym sezonie jeszcze nie oglądaliśmy. Stelmet Enea BC Zielona Góra stracił przed własną publicznością aż 117 punktów, rozegrał fatalne zawody i jest bardzo blisko zakończenia sezonu bez jakiegokolwiek medalu! W pierwszym spotkaniu o 3. miejsce Energa Basket Ligi triumfowały Twarde Pierniki aż 117:95!

Początkowo nic nie wskazywało na takie zakończenie spotkania. Zespół trenera Urlepa dobrze wszedł w mecz i prowadził nawet 23:13. Z każdą minutą Polski Cukier grał jednak lepiej, szczególnie Aaron Cel, który do przerwy zgromadził 17 punktów. Zielonogórzanie w trzeciej odsłonie wywalczyli zaledwie 15 punktów, w samej końcówce tej odsłony goście doprowadzili do remisu. Prawdziwa tragedia zaczęła się jednak w ostatnich 10 minutach.

W mgnieniu oka Twarde Pierniki osiągnęły 10 punktów przewagi, a po kolejnych minutach nawet 20! Stelmetowi kompletnie odechciało się grać, fatalnie wyglądała obrona mistrzów Polski, a sami zawodnicy byli coraz bardziej sfrustrowani. Spokojny i wyważony na co dzień Łukasz Koszarek otrzymał przewinienie techniczne, a chwilę potem kolejne takie przewinienie otrzymała ławka Stelmetu. Goście robili co chcieli w tej kwarcie - lawina trójek i punktowanie słabego w tym okresie rywala wyszło na dobre.

Torunianie zdobyli aż 46 punktów w ostatniej odsłonie. Dla Stelmetu 117 straconych oczek to najgorszy wynik w całym sezonie! Szanse na brązowy medal są już znikome, trudno bowiem przypuszczać, że Polski Cukier przed własną publicznością roztrwoni 22 punkty przewagi.

Glenn Cosey z 26 punktami okazał się najlepszym strzelcem spotkania. 17 oczek dla gospodarzy wywalczył Vladimir Dragicević. Drugi mecz odbędzie się we wtorek w Toruniu, początek o godzinie 20.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń 95:117 (29:23, 24:29, 15:21, 27:46)

Stelmet: Vladimir Dragicević 17, Boris Savović 16, Łukasz Koszarek 15, Martynas Gecevicius 14, Przemysław Zamojski 11, Filip Matczak 8, Alex Hernandez 6, Adam Hrycaniuk 6, Edo Murić 2.

Polski Cukier: Glenn Cosey 26, Aaron Cel 19, Karol Gruszecki 18, DJ Newbill 16, Aleksander Perka 11, Łukasz Wiśniewski 9, Bartosz Diduszko 8, Cheikh Mbodj 8, Krzysztof Sulima 2, Tomasz Śnieg 0.