Mistrz buduje i kontraktuje. Jo Leedham kolejnym wzmocnieniem CCC

Po ośmiu latach przerwy brytyjska rzucająca Johannah Leedham-Warner wraca do polskiej ligi. W sezonie 2018/2019 będzie broniła barw aktualnego mistrza kraju, czyli CCC Polkowice.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Jo Leedham wraca do polskiej ligi WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Jo Leedham wraca do polskiej ligi
Dla wielkiej koszykówki Johannah Leedham-Warner odkrył Dariusz Maciejewski, który w sezonie 2010/2011 miał ją w kadrze drużyny występującej wtedy pod nazwą KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Wówczas na polskich parkietach notowała średnio 10,8 punktu, 4,4 zbiórki, 2,2 przechwytu i 1,5 asysty.

To właśnie broniąc barw akademiczek wypłynęła na wielkie wody - najpierw przeniosła swoje talenty do Australii, a potem zakotwiczyła we Francji, gdzie początkowo reprezentowała barwy Tango Bourges Basket, a potem ESB Lille Métropole.

31-letnia zawodniczka nabyła już ogromnego doświadczenia regularnie występując na parkietach Euroligi. W tych elitarnych rozgrywkach notowała w sezonie 20017/2018 średnio 10,4 punktu, 4,4 zbiórki i 3,8 asysty.

Brytyjka może występować jako rzucająca lub niska skrzydłowa. Gra odważnie na kosz i daje niezwykle dużo energii swojej drużynie. W pomarańczowych barwach powinna być jedną z najważniejszych postaci w rotacji i mieć zdecydowanie większy wpływ na wynik w porównaniu z Antoniją Sandrić, która reprezentowała CCC w minionych rozgrywkach.

Warto dodać, że wcześniej CCC wzmocniło się Agnieszką Kaczmarczyk, Styliani Kaltsidou i Sofiją Aleksandravicius. Umowy z mistrzem Polski przedłużyły z kolei Temi Fagbenle (MVP finałów), Weronika Gajda (wyróżniona na gali za najbardziej energetyczną zawodniczkę EBLK), Karolina Puss oraz Miljana Bojović, z którą Leedham grała w Bourges.

Drużynę nadal prowadzić będzie Maros Kovacik, który sięgał już z Pomarańczowymi po dwa medale mistrzostw Polski.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Polska - Litwa. Maciej Rybus: Mamy przygotowane dwa ustawienia. Teraz decyzja przed trenerem
Czy CCC zdoła obronić tytuł mistrza Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×